Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 10 kwietnia 2013, 12:45

autor: luckie

Star Wars: The Old Republic – Rise of the Hutt Cartel otwarty dla pierwszych graczy

Pierwszy dodatek do Star Wars: The Old Republic został udostępniony osobom, które Rise of the Hutt Cartel zamówiły przed 8 stycznia. Wraz z nim gra doczekała się łatki z numerem 2.0, która wprowadza sporo zmian i nowości, dotyczących wszystkich graczy.

Huttowie mogą już dostać pierwsze baty - Star Wars: The Old Republic – Rise of the Hutt Cartel otwarty dla pierwszych graczy  - wiadomość - 2013-04-12
Huttowie mogą już dostać pierwsze baty

Star Wars: The Old Republic doczekało się pierwszego dodatku DLC, zatytułowanego Rise of the Hutt Cartel. Jeśli nie zrobiliście tego wczoraj, przy kolejnym uruchomieniu gra pobierze około 2 GB nowej zawartości. Kolejny wątek niekończącej się sagi Gwiezdnych Wojen mogą już poznawać osoby, które zamówiły rozszerzenie najpóźniej 7 stycznia. Reszta nabywców dodatku dołączy do zabawy 14 kwietnia.

Rise of the Hutt Cartel to przede wszystkim planeta Makeb, na której Kartel Huttów, wykorzystując wojenną zawieruchę, zebrał swoje siły, by z przytupem wkroczyć na arenę międzygalaktyczną. Sprostanie rosnącemu zagrożeniu to dobra okazja do dalszego rozwoju postaci – zarówno tych stojących po stronie Republiki Galaktycznej, jak i popleczników Imperium Sithów. Zostało to umożliwione dzięki podniesieniu limitu poziomu doświadczenia do 55. W międzyczasie gracze zdobędą nowy sprzęt bojowy i zdolności.

Sporo zmian dotknęło też innych aspektów rozgrywki. Na wstępie graczy powita nowy ekran startowy. W samej grze znajdziemy Operację dla postaci na 55 poziomie oraz tryb Hard dla czterech Flashpointów (Hammer Station, Athiss, Mandalorian Rage i Cademimu).

Osoby, które póki co nie wybierają się na Makeb, mogą korzystać z dobrodziejstw związanych z aktualizacją 2.0, ochrzczoną mianem Scum and Villainy. Należą do nich m.in. Osiągnięcia powiązane z systemem Legacy. Planetary Commendations, czyli specjalna waluta w świecie gry, otrzymywana za wykonywanie zadań, zostały ujednolicone – od teraz nie są one przyznawane oddzielnie dla poszczególnych planet, lecz zbierają się na wspólną pulę. W związku z dodaniem nowych zdolności i przemodelowaniem drzewek rozwoju postaci, wszyscy gracze otrzymali szansę ponownego przydzielenia punktów umiejętności. Ponadto członkowie gildii zdobywają o 5% więcej doświadczenia.

Łatka 2.0 wprowadza wiele innych, drobnych zmian i poprawek (w tym modyfikacje umiejętności klasowych), ale te pozwolimy Wam odkryć samodzielnie. Zainteresowanych oficjalną listą usprawnień odsyłamy na stronę producenta. Rise of the Hutt Cartel wciąż można kupić w przedsprzedaży za 19,99 dolarów, czyli około 63 złote (subskrybenci płacą połowę tej ceny). Do pre-orderów dodawane są dwa unikalne przedmioty i ekskluzywny tytuł dla gracza.