Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 10 kwietnia 2013, 09:40

autor: Sarge

Age of Empires II HD zadebiutowało na Steamie

Za nami premiera Age of Empires II HD - reedycji popularnej strategii czasu rzeczywistego autorstwa Ensemble Studios. Za powstanie odświeżonej wersji odpowiada studio Hidden Path Entertainment.

Wczoraj w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam oficjalnie zadebiutowała gra Age of Empires II HD. Jest to odświeżona wersja kultowej strategii czasu rzeczywistego z 1999 roku. W skład zestawu wchodzi też wydany rok później dodatek.

Age of Empires II w rozdzielczości HD stało się faktem - Age of Empires II HD zadebiutowało na Steamie - wiadomość - 2013-04-10
Age of Empires II w rozdzielczości HD stało się faktem

Tytuł jest dostępny tylko w cyfrowej dystrybucji i na Steamie kosztuje 18,99 euro (ok. 78 zł). Jest również możliwe zamówienie czteropaka za 56,99 euro (ok. 235 zł) – opcja pozwalająca zaoszczędzić w przypadku, gdy na wspólny zakup takiego zestawu umówią się cztery osoby. Z danych przedstawionych na karcie produktu wynika, że gra niestety nie jest dostępna w polskiej wersji językowej (podobnie jak pierwowzór z 1999 roku).

Age of Empires II HD to reedycja klasycznej produkcji studia Ensemble Studios, wznowiona przez zespół Hidden Path Entertainment (Defense Grid: Containment). W jej skład wchodzi nie tylko Age of Empires II: The Age of the Kings, ale też dodatek Age of Empires II: The Conquerors. Poza poprawioną oprawą graficzną dostaliśmy też pełną integrację z platformą Steam. Oznacza to m.in. wsparcie dla matchmakingu i usługi Warsztat Steam (możliwość pobierania i publikowania modów), a także dostęp do rankingów, osiągnięć oraz możliwość przechowywania save’ów w chmurze.

Age of Empires II: HD Edition

Age of Empires II: HD Edition