Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 10 kwietnia 2013, 08:55

autor: Sarge

Project Eternity zaprezentowany w ruchu na pierwszym filmie

Po kilku miesiącach od zakończenia zbiórki na Kickstarterze, studio Obsidian Entertainment (Fallout: New Vegas, Neverwinter Nights 2) postanowiło zaprezentować grę Project Eternity w ruchu. W oczy rzuca się ładna oprawa graficzna, która nie powinna wymagać wyjątkowo mocnego peceta.

Studio Obsidian Entertainment udostępniło film, na którym po raz pierwszy pokazało grę Project Eternity w ruchu. Nie jest to typowy gameplay, a raczej prezentacja możliwości graficznych tytułu ufundowanego za pośrednictwem serwisu Kickstarter.

W kilkuminutowym materiale Josh Sawyer (dyrektor projektu) zaznaczył, że mimo zastosowanych efektów graficznych, wciąż oglądamy dwuwymiarową oprawę, co pozwoliło uruchomić krótką pokazówkę na „zupełnie normalnym pececie”. Warto dodać, że na filmie pokazano dokładnie tę samą lokację, którą oglądaliśmy wcześniej na pierwszym screenie Project Eternity. Zaprezentowano dynamiczne zmiany pór dnia i nocy, system oświetlenia, a także wygląd otoczenia.

Kickstarterowa zbiórka pieniędzy na produkcję gry Project Eternity zakończyła się w październiku ubiegłego roku. Chociaż twórcy początkowo prosili o 1,1 mln dolarów, to ostatecznie udało im się zgromadzić 4,1 mln dolarów. Przez kilka miesięcy było to rekordowym osiągnięciem uzyskanym przez jakąkolwiek grę na Kickstarterze (ostatnio pobitym przez Torment: Tides of Numenera).

Project Eternity to pierwsza niezależna produkcja RPG studia Obsidian Entertainment, odpowiedzialnego m.in. za takie tytuły jak Fallout: New Vegas, Neverwinter Nights 2, czy Star Wars: Knights of the Old Republic II – The Sith Lords. Gra ma stanowić prawdziwy powrót do korzeni gatunku, oferując rozgrywkę zbliżoną do jego klasycznych przedstawicieli. Project Eternity zadebiutuje wiosną 2014 roku m.in. w polskiej wersji językowej.