Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 7 stycznia 2013, 11:50

autor: Adrian Werner

Sukcesy Elite: Dangerous, Meriwether: An American Epic i Radio the Universe - Przegląd Kickstarterów (07/01/2013)

W najnowszym przeglądzie Kickstarterów omawiamy m.in. sukcesy gier Elite: Dangerous, Meriwether: An American Epic oraz Radio the Universe i przyglądamy się trwającym zbiórkom na Akaneiro: Demon Hunters, Dreadline, Neocolonialism oraz Legend of Dawn.

Sukcesy Elite: Dangerous, Meriwether: An American Epic i Radio the Universe - Przegląd Kickstarterów (07/01/2013) - ilustracja #1

Witamy w pierwszym w tym roku odcinku naszego cyklu, który pomoże Wam w zorientowaniu się we wszystkim, co ciekawego dzieje się na Kickstarterze oraz innych serwisach crowdfundingowych. Znajdziecie tu informacje o nowych projektach, udanych zbiórkach i spektakularnych porażkach.

Sukcesy

Elite: Dangerous

Fani kosmicznych symulatorów mogą odetchnąć z ulgą - Kickstarter Elite: Dangerous zakończył się sukcesem. Przez większość trwającej dwa miesiące akcji nie było pewne, czy uda się uzbierać wymagane 1,25 miliona funtów. Zwłaszcza, że w kategorii gier był to najwyższy cel minimalny w historii serwisu. Potrzebną sumę zgromadzono dopiero na kilkadziesiąt godzin przed końcowym terminem. Potem poszło już z górki i całe przedsięwzięcie zakończyło się na kwocie 1,578 mln funtów. Gra powstaje z myślą o pecetach, a jej premierę zapowiedziano na marzec 2014 roku.

  1. Elite: Dangerous - strona Kickstartera

Meriwether: An American Epic

Sukcesy Elite: Dangerous, Meriwether: An American Epic i Radio the Universe - Przegląd Kickstarterów (07/01/2013) - ilustracja #2

Powody do zadowolenia mają również autorzy pecetowego cRPG Meriwether: An American Epic. Prosili oni o 35 tysięcy dolarów, a ostatecznie udało im się zgromadzić ponad 44 tys. Gra odtworzy słynną ekspedycję Lewisa i Clarka. Zorganizowana ona została w latach 1804-1806 i miała na celu odkrycie zachodniej części Ameryki Północnej. Zadaniem gracza będzie sporządzenie dokładnych map, opisanie nieznanych roślin i zwierząt, nawiązanie stosunków z Indianami oraz przede wszystkim przeżycie. Istotną rolę odegrają elementy survivalowe i równie wielkim zagrożeniem jak wrogowie ma być zmienna pogoda, głód, odwodnienie czy wychłodzenie. Premiera Meriwether: An American Epic zapowiadana jest na końcówkę tego roku.

  1. Meriwether: An American Epic - strona Kickstartera

Radio the Universe

Sporym sukcesem stał się Kickstarter konsoli GameStick. Oryginalny cel w wysokości 100 tys. dolarów udało się osiągnąć w kilka dni. Obecnie zgromadzono już 250 tys. dolarów, a na zwiększenie tej sumy pozostały jeszcze trzy tygodnie. Urządzenie ma być najtańszą oraz najbardziej mobilną konsolą telewizyjną i wykorzysta system Android. GameStick będzie mieć rozmiary zwykłego pendrive’a, a cena wyniesie jedynie 79 dolarów. Pierwsze egzemplarze mają trafić do graczy już w kwietniu tego roku.

  1. GameStick - strona Kickstartera
  2. Oficjalna strona Gamestick

W toku

Akaneiro: Demon Hunters

Dowodzone przez Americana McGee studio Spicy Horse uruchomiło Kickstartera Akaneiro: Demon Hunters. Gra należy do gatunku action-RPG i prezentuje intrygującą adaptację bajki o Czerwonym Kapturku. Tutaj bowiem bohaterka jest łowczynią demonów polującą na maszkary zamieszkujące średniowieczną Japonię. Szykowane są wersje na pecety i urządzenia mobilne. Dodatkowo dostępna będzie również edycja przeglądarkowa. Całość oparta ma być na modelu darmowym z mikropłatnościami. Projekt znajduje się w zaawansowanym stadium produkcji i od pewnego czas działa zamknięta beta. Twórcy potrzebują jednak dodatkowych 200 tys. dolarów, aby odpowiednio dopracować grę oraz dodać tryb kooperacyjny i szereg innych opcji. Zbiórka dobiegnie końca 2 lutego tego roku.

  1. Akaneiro: Demon Hunters - strona Kickstartera

Dreadline

W poszukiwaniu środków na dokończenie produkcji na Kickstartera udali się również autorzy Dreadline. W tej mieszance RTS-a i RPG pokierujemy bandą potworów, które podróżują w czasie od jednej słynnej katastrofy do drugiej i mordują ludzi zanim ci mają szansę zginąć w sposób znany z podręczników historii. Projekt powstaje w studiu Eerie Canal Entertainment, założonym przez weteranów, którzy pracowali przy takich tytułach jak Freedom Force, System Shock 2, BioShock czy Titan Quest. Obecnie planowana jest jedynie wersja pecetowa. Premiera zapowiadana jest na październik tego roku.

  1. Dreadline - strona Kickstartera

Neocolonialism

Ciekawie zapowiada się również strategia Neocolonialism, która musi zgromadzić 10 tys. dolarów do 2 lutego. Wcielimy się w niej w pozbawionego jakichkolwiek hamulców moralnych kapitalistę pragnącego przejąć kontrolę nad światem. W tym celu będziemy przekupywali parlamenty państw, fałszowali wybory, manipulowali organizacjami finansowymi oraz prowadzili własne szemrane interesy, aby zapewnić sobie stały dopływ gotówki. Wszystko to umieszczone zostanie w pełnej czarnego humoru karykaturalnej wizji współczesności. Obecnie autor pracuje jedynie nad wersją komputerową, ale w przyszłości chce wypuścić grę również na urządzenia mobilne. Zainteresowanym polecamy wypróbowanie wczesnej wersji demonstracyjnej.

  1. Neocolonialism - strona Kickstartera

Legends Of Dawn

Do celu 25 tys. dolarów szybko zbliża się pecetowe RPG Legends Of Dawn. Projekt został zapowiedziany kilka lat temu, ale twórcy mieli spore problemy finansowe, co spowodowało poważne opóźnienia. Teraz jednak całość jest już prawie gotowa i premiera zapowiadana jest na pierwszy kwartał tego roku Najciekawszym elementem tej produkcji jest osadzenie akcji w uniwersum fantasy, które pełnymi garściami czerpie z mitologii słowiańskiej. Autorzy obiecują olbrzymi otwarty świat, zamieszkiwany przez ponad 150 typów potworów oraz żyjące własnym życiem postacie niezależne.

  1. Legends Of Dawn - strona Kickstartera

Vacant Sky: Awakening

Kolejnym RPG, które szuka wsparcia na Kickstarterze jest Vacant Sky: Awakening. Gra inspirowana jest japońskimi produkcjami z tego gatunku i pozwoli na prześledzenie siedmiu lat życia pewnego szlachcica szukającego bogactw oraz chwały. Rozgrywką rządzić ma system liczbowy, ale będzie on w większości ukryty przed wzrokiem gracza, a rozwój postaci ukształtują nasze decyzje w trakcie opowieści, a nie ręczne przydzielanie punktów doświadczenia. Gra ukaże się na pecety, Androida oraz konsole PlayStation Vita i Ouya. Aby odnieść sukces twórcy muszą zgromadzić minimum 8 tys. dolarów do 5 lutego tego roku.

  1. Vacant Sky: Awakening - strona Kickstartera