Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 16 grudnia 2012, 17:10

autor: Adrian Werner

RaiderZ - test na notebooku ASUS R500V

Testujemy grę RaiderZ na notebooku ASUS R500V.

RaiderZ oferuje zręcznościowy system walki, co powoduje, że ewentualne spowolnienia działania programu są znacznie gorszą przeszkodą w zabawie, niż w typowych MMORPG-ach. Sprawdźmy wiec jak z grą radzi sobie słabszy z naszych notebooków.

Po dokładny opis gry odsyłamy do jej testu na notebooku ASUS G75V.

WYMAGANIA SPRZĘTOWE
    Procesor:Intel Dual-Core 3.0 GHz
    Pamięć RAM:  8 GB
    Karta grafiki: GeForce z serii 8800
    System operacyjny: Windows XP, Windows Vista , Windows 7 

Wymagania są jak widać są raczej typowe dla nowoczesnych gier MMO.  Przypomnijmy, że wykorzystany przez nas w teście ASUS R500V ma procesor Intel Core i5 3210QM 2.5 GHz, 6 GB pamięci RAM i dedykowaną kartę grafiki NVIDIA GeForce GT 630M z 2 GB pamięci.

Ustawienia średnie, rozdzielczość 1366 x 768

Zacząłem tradycyjnie od ustawień średnich w rozdzielczości 1366 x 768. Rezultat był wyśmienity, gra wciąż wyglądała ładnie i nawet w najbardziej wymagających momentach nie schodziła poniżej 40 klatek na sekundę.

Ustawienia wysokie, rozdzielczość 1366 x 768

Notebook znacznie gorzej poradził sobie z ustawieniami wysokimi. Dopóki biegałem spokojnie po polach gra pozostawała płynna, ale w czasie potyczek silnik regularnie schodził poniżej 25 klatek na sekundę, a zdarzały się spadki nawet poniżej 20 FPS-ów. Takie przycinanie wyraźnie utrudniało wykonywanie uników i właściwe wyprowadzanie ataków.

Podsumowanie

ASUS R500V poradził sobie z RaiderZ całkiem przyzwoicie. Konfiguracja notebooka była zbyt słaba, aby udźwignąć ustawienia wysokie, ale ze średnimi laptop radził już sobie bez żadnego problemu.

RaiderZ

RaiderZ