Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2012, 15:33

autor: Łukasz Szliselman

King’s Bounty: Wojownicy Północy debiutuje na polskich półkach sklepowych

Na półki polskich sklepów trafia dziś King’s Bounty: Wojownicy Północy. Choć grę da się kupić na Steamie już od miesiąca, wydana właśnie pudełkowa edycja jest tańsza od wersji steamowej. Dystrybutorem gry w Polsce jest firma Cenega, współpracująca z rosyjskim wydawcą Wojowników Północy, 1C Company.

Olaf, główny bohater King’s Bounty: Wojownicy Północy - King’s Bounty: Wojownicy Północy oficjalnie debiutuje w Polsce - wiadomość - 2012-11-30
Olaf, główny bohater King’s Bounty: Wojownicy Północy
King’s Bounty: Wojownicy Północy w Polsce
  • Dystrybutor: Cenega Poland
  • Platforma: PC
  • Wersja językowa: polska (napisy)
  • Sugerowana cena: 79,99 zł

Kolejna odsłona popularnego cyklu gier strategicznych, King’s Bounty, trafiła dziś do sprzedaży w Polsce. Dystrybucją stworzonego przez studio Katauri Interactive King’s Bounty: Wojownicy Północy (Warriors of the North) w naszym kraju zajmuje się firma Cenega. Choć grę można było nabyć na Steamie już miesiąc temu, mądrze zrobili ci, którzy wstrzymali się z zakupem. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, za pudełkowe wydanie Wojowników Północy zapłacimy 79,99 zł (na Steamie gra kosztuje 27,99 euro, czyli jakieś 115 zł).

W King’s Bounty: Wojownicy Północy, jak zapewne łatwo się domyślić, ruszamy na mroźną północ. Gracze wspierają królewskiego syna Olafa w walce z nieumarłymi nękającymi krainę Endoria. Nowością są Walkirie, których zróżnicowane zdolności zapewniają Olafowi nieocenione wsparcie w boju, oraz nieznana dotąd szkoła magii runicznej.

Rozgrywka w King’s Bounty: Wojownicy Północy do złudzenia przypomina poprzednie gry z serii - King’s Bounty: Wojownicy Północy oficjalnie debiutuje w Polsce - wiadomość - 2012-11-30
Rozgrywka w King’s Bounty: Wojownicy Północy do złudzenia przypomina poprzednie gry z serii

Zasady rozgrywki w King’s Bounty: Wojownicy Północy pozostają niezmienne w stosunku do poprzednich odsłon serii. Nadal mamy do czynienia z połączeniem strategii turowej z cRPG. Cykl King’s Bounty często przyrównywany jest do Heroes of Might and Magic (choć tak naprawdę to King’s Bounty było pierwsze), zarówno pod względem rozgrywki, jak i oprawy wizualnej. Obie serie zostały z resztą zapoczątkowane przez tą samą osobę – Jona van Caneghema. Średnia ocen King’s Bounty: Wojownicy Północy na Metacriticu wynosi 75, podobnie ocenił grę nasz recenzent. A jaka jest Wasza opinia o grze? Czy podoba Wam się powrót do znanej formuły, czy może uważacie, że twórcy powinni byli wprowadzić więcej zmian?