Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pogłoski 17 września 2012, 12:05

autor: Góral

Beyond Good & Evil 2 być może pojawi się tylko w cyfrowej dystrybucji

Szef firmy Ubisoft, Yves Guillemot, zdradził, że wydanie wyczekiwanej od lat gry Beyond Good & Evil 2, być może odbędzie się tylko w cyfrowej dystrybucji. Jednocześnie jego słowa sugerują, że tytuł niekoniecznie musi przybrać formę wysokobudżetowej gry segmentu AAA.

O Beyond Good & Evil 2, sequelu Beyond Good & Evil z 2003 roku, mówi się już od dawna. Raz słyszy się, że gra zostanie wydana na kolejną generację konsol, z kolei kiedy indziej, że są jednak szanse na to, by ukazała się na obecnym sprzęcie. Pojawiły się nawet materiały z wczesnej fazy produkcji, a teraz okazuje się, że rozważana jest możliwość debiutu tylko i wyłącznie w cyfrowej dystrybucji. Problem w tym, że pierwsza część, mimo iż obecnie uważana jest za kultową, okazła się fiaskiem finansowym i Ubisoft nie chce powtórzyć swojego błędu.

Beyond Good & Evil 2 być może pojawi się tylko w cyfrowej dystrybucji - ilustracja #1

W wywiadzie dla Guardiana, szef firmy Ubisoft, Yves Guillemot, na pytanie czy jest szansa, że Beyond Good & Evil 2 wyląduje w cyfrowej dystrybucji odpowiedział:

„Nigdy nie wiadomo. To może się wydarzyć! Faktem jest, że nie musisz tworzyć gry, która jest bardzo długa - możesz zaryzykować w inny sposób."

Słowa te można różnie interpretować. Michael Ancel, główny projektant „dwójki” i ojciec „jedynki”, chce stworzyć produkcję z ogromnym światem. Taką, jaką sobie wymarzył na samym początku. Z drugiej strony, Guillemot twierdzi, że nie trzeba tworzyć długiej gry, więc…

Więc jest kilka wyjść - projekt zmienił szefa, który ma inne podejście do tematu; Ancel dogadał się w jakiś sposób z wydawcą; prace zostały wstrzymane; albo CEO Ubisoftu po prostu się przejęzyczył. Pamiętajmy jednak o ostatnich doniesieniach z obozu francuskiego wydawcy i producenta, które mówią, że firma będzie wydawać mniej dużych gier. Może więc pójdzie tokiem myślenia Telltale Games i Beyond Good & Evil 2 będzie wydawane w postaci epizodów, jak chociażby The Walking Dead?