Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 5 września 2012, 10:55

autor: Sarge

Wprowadzono opłatę 100 dolarów za umieszczenie gry na Steam Greenlight

Firma Valve wprowadziła konieczność wniesienia opłaty w wysokości 100 dolarów za umieszczenie gry na platformie Steam Greenlight. Na taki wymóg zdecydowano się po pojawieniu się wielu nieistniejących projektów, które niepotrzebnie zaśmiecały usługę i dezorientowały jej użytkowników.

Firma Valve ogłosiła zmianę w regulaminie usługi Steam Greenlight, która na popularnej platformie cyfrowej dystrybucji wystartowała pod koniec sierpnia. Wprowadzona modyfikacja ma zminimalizować ryzyko pojawiania się w ofercie Steam Greenlight fałszywych lub obraźliwych projektów gier.

Firma Valve zdecydowała się na wprowadzenie jednorazowej opłaty w wysokości 100 dolarów (ok. 333 złotych) za możliwość zgłaszania gier na platformę Steam Greenlight. Dotychczas mógł zrobić to niemal każdy użytkownik Steama, co w pierwszych dniach działania usługi zaowocowało pojawieniem się fałszywych lub obraźliwych produkcji. Wprawdzie amerykański koncern szybko zaczął rozdawać bany za tego typu wykroczenia, ale to nie rozwiązało zupełnie problemu.

Wprowadzono opłatę 100 dolarów za umieszczenie gry na Steam Greenlight - ilustracja #1
W bazie Steam Greenlight znajduje się ponad 700 gier

Przedstawiciele Valve zdają sobie sprawę, że konieczność zainwestowania 100 dolarów może wystraszyć najmniejsze, niezależne studia przed zgłoszeniem własnej gry do Steam Greenlight. Niestety, okazało się to konieczne, bo częstotliwość pojawiania się nieistniejących projektów była zbyt duża. Firma zaznacza również, że wszystkie pieniądze są przeznaczane na potrzeby organizacji charytatywnej Child’s Play, a więc Valve nie zarabia w tym przypadku ani grosza. Co ważne, twórcy już zgłoszonych produkcji nie muszą nic do nich dopłacać, a dla pozostałych opłata jest jednorazowa i uprawniająca do zgłoszenia dowolnej liczby tytułów.

Steam Greenlight to niedawno uruchomiona platforma pozwalająca użytkownikom Steama wybrać gry, które chcieliby ujrzeć w popularnym serwisie cyfrowej dystrybucji. Gracze dokonują wyboru spośród setek produkcji zamieszczonych przez ich twórców. Warunkiem umieszczenia danego tytułu na Steamie jest osiągnięcie określonej liczby pozytywnych głosów. W tej chwili w bazie Steam Greenlight znajduje się ponad 700 pozycji oczekujących na oficjalny debiut w usłudze Steam.