Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 maja 2012, 12:40

autor: ElMundo

Sklep Google Play - jak założyć konto i ściągać gry na ASUS Transformer Pad?

Sklep Google Play - jak założyć konto i ściągać gry?

Nowoczesne tablety sprawdzają się w roli sprzętu do grania nie gorzej niż topowe modele notebooków, czego najlepszym przykładem jest ASUS Transformer Pad. Aby jednak móc cieszyć się najlepszymi mobilnymi produkcjami, trzeba je najpierw pobrać na nasze urządzenie, co w przypadku Transformera i działającego na nim systemu Android wymaga skorzystania z serwisu Google Play. W poniższym poradniku opisujemy krok po kroku wszystkie czynności, które należy wykonać, aby bezproblemowo połączyć się z usługą i uzyskać dostęp do bogatych zasobów sklepu.

 

1. Na ekranie głównym (można to zrobić również z poziomu menu aplikacji) wybieramy ikonkę torby na zakupy podpisaną „Sklep Play” - znajdziemy ją w dolnym pasku skrótów.

 

2. W przypadku gdy nie logowaliśmy się wcześniej do żadnej z usług oferowanych przez Google, będziemy teraz musieli dodać nasze konto. Jeżeli już kiedyś utworzyliśmy takowe (tj. posiadamy adres mailowy o domenie „gmail.com”), wybieramy przycisk „Istniejące”, logujemy się do usługi za pomocą naszego adresu e-mail i hasła, i przechodzimy do punktu 8. W przeciwnym wypadku wybieramy przycisk „Nowe” i przechodzimy do następnego punktu.

 

3. Założenie konta wymaga trochę pisania, więc warto na ten czas podłączyć do tabletu stację dokującą z fizyczną klawiaturą, co nieco przyśpieszy cały proces. Na początku uzupełniamy nasze imię i nazwisko, po czym naciskamy „Dalej”.

 

4. Teraz musimy wybrać nasz adres e-mail (nie musi on zawierać imienia ani nazwiska). „Dalej”.

 

5. Gmail jest niezwykle popularną usługą, więc niewykluczone, że wymyślona przez nas nazwa użytkownika jest już zajęta. Wpisujemy inną lub wybieramy jedną z automatycznie wygenerowanych sugestii i naciskamy „Spróbuj ponownie”.

 

6. Kiedy już wymyśliliśmy adres, pora wpisać hasło, za pomocą którego będziemy się logować. Google przechowuje o nas wiele cennych informacji, więc warto odpowiednio zabezpieczyć nasze konto. Aplikacja sama oceni siłę naszego hasła – kiedy jesteśmy już z niego zadowoleni, wybieramy „Dalej”.

 

7. Osobom korzystającym z wielu różnych kont jednocześnie zdarza się zapomnieć niektórych haseł. Dlatego też warto podać nasz zapasowy adres e-mail, na który zostanie w razie potrzeby wysłany link resetowania hasła oraz odpowiedzieć na pytanie zabezpieczające przed niepowołanym generowaniem takich linków.

 

8. Dołączenie do serwisu społecznościowego Google+ jest opcjonalne i nie ma żadnego związku z pobieraniem aplikacji, dlatego też wybieramy „Nie teraz”. Jeżeli kiedykolwiek zechcemy się zapisać do Google+, bez problemu będziemy mogli to zrobić później, bez zakładania osobnego konta.

 

9. Czytamy warunki korzystania z usługi i polityki prywatności, i jeżeli się na nie zgadzamy, naciskamy „Akceptuję”.

 

10. Przepisujemy wyświetlony tekst, aby udowodnić, że nie jesteśmy botem, po czym wybieramy „Dalej”.

 

11. Aby móc dokonywać zakupów, należy podać dane naszej karty kredytowej i nacisnąć „Zapisz”. Jeżeli jej nie posiadamy, pomijamy ten krok, ponieważ i tak będziemy mieli dostęp do darmowych gier i aplikacji. Kartę kredytową można też z powodzeniem dodać później, już podczas samych zakupów.

 

12. Decydujemy się, które dane chcemy synchronizować pomiędzy różnymi urządzeniami korzystającymi z usług firmy Google. Domyślnie wszystkie opcje są zaznaczone. Klikamy „Dalej”.

 

13. Przechodzimy już do serwisu Google Play, dlatego też musimy zaakceptować jego warunki korzystania. Otrzymywanie wiadomości i ofert z Google Play jest zupełnie opcjonalne, więc z powodzeniem możemy odhaczyć odpowiednie okienko.

 

14. Naszym oczom ukazuje się główny ekran Google Play. Interesuje nas mobilna rozrywka, zatem wybieramy okienko „Gry”.

 

15. Przesuwając palcem na boki przemieszczamy się między różnymi sposobami sortowania dostępnych gier. Domyślnie widzimy „Polecane”, ale warto też zainteresować się najlepszymi płatnymi czy bezpłatnymi produkcjami. Jeżeli szukamy konkretnej pozycji, wybieramy z ikonkę lupy, znajdującą się w prawym górnym rogu i wpisujemy interesujący nas tytuł.

 

16. Na początek przejrzymy ofertę polecanych gier. Tym razem zainteresujemy się Where's My Water?, jedną z najpopularniejszych mobilnych produkcji ostatnich miesięcy – naciskamy obrazek z sympatycznym aligatorem.


17. Przechodzimy do opisu aplikacji. Jeżeli jesteśmy zdecydowani na zakup, naciskamy klawisz z ceną i potwierdzamy zakup (w tym momencie można też dodać kartę kredytową, jeżeli tego wcześniej nie zrobiliśmy). Wcześniej warto jednak zapoznać się z darmową wersją gry, która figuruje na samej górze listy innych gier producenta – wybieramy Where's My Water? Free.18. Aplikacja jest w pełni darmowa, dlatego też zamiast ceny widzimy jedynie „Pobierz” - wybieramy ten przycisk.

 

19. Widzimy listę uprawnień, których wymaga aplikacja. Zgadzamy się na nie, więc naciskamy „Zaakceptuj i pobierz”.

 

20. Rozpocznie się pobieranie, po czym program automatycznie się zainstaluje. W menu aplikacji pojawi się odpowiednia ikonka.

 

21. Po jej wybraniu uruchomi się menu główne gry. Naciskamy „Play!” i cieszymy się nowo pobraną produkcją.

Krzysztof "Khalosh" Chomicki