Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 3 kwietnia 2012, 22:12

autor: Adrian Werner

Dzięki The Political Machine 2012 powalczymy o amerykański fotel prezydencki

Firma Stardock zapowiedziała strategię wyborczą The Political Machine 2012.

W tym roku Amerykanie wybiorą nowego prezydenta. Dzięki właśnie ujawnionej grze The Political Machine 2012 będziemy mogli sami poprowadzić wirtualną kampanię jednego z kandydatów do najwyższego urzędu Stanów Zjednoczonych.

The Political Machine 2012 to strategia, w której naszym zdaniem ma być zapewnienie konkretnemu politykowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich. Staniemy się szefem sztabu wyborczego pracującego dla jednej z takich osobistości jak Barack Obama, Mitt Romney, Rick Santorum, Ron Paul oraz Newt Gingrich. Pojawi się też opcja wykreowania nowego kandydata. Zabawa polegać ma na organizowaniu kampanii. Będziemy musieli ustalać cele podróży, pozyskiwać fundusze, organizować wywiady telewizyjne, kupować reklamy, prowadzić debaty i spotykać się z wyborcami.

Prosta, choć czytelna, grafika zagwarantuje niskie wymagania sprzętowe.

Gra odtworzy polityczną rzeczywistości roku 2012. Dlatego niezwykle ważne będą takie kwestie jak stan amerykańskiej gospodarki, zaangażowanie wojsk w Afganistanie, problemy służby zdrowia, rosnące rozwarstwienie ekonomiczne społeczeństwa, dług publiczny czy prawa par homoseksualnych. Ponadto trzeba będzie ustalić swoje stanowisko w sprawach dotyczących konkretnych regionów, takich jak prawo do pracy, pensja minimalna, lokalne przepisy ekologiczne, czy stopnień dofinansowywania gospodarstw rolnych.

Jednocześnie będzie trzeba pamiętać, że nasz faworyt nie jest jedynym koniem w tym wyścigu. Pozostali kandydaci robić będą dokładnie to samo i sednem całej gry ma być tak naprawdę rywalizowanie z nimi o serca wyborów. Nasi rywale będą bezwzględni i nie zawahają się nawet obsmarować nas w mediach. Jeśli zaczniemy tracić panowanie nad przebiegiem kampanii konieczne może się okazać zatrudnienie spin-doctora.

Konkurenci mogą być sterowani przez sztuczną inteligencję, jak i innych graczy w trybie multiplayer. Poza główną kampanią The Political Machine 2012 zaoferuje również szereg ciekawych scenariuszy specjalnych dotyczących losów byłych prezydentów.

Gra tworzona jest przez studio Stardock, znane głównie z serii doskonałych kosmicznych turówek Galactic Civilizations. The Political Machine 2012 można już zamawiać w pre-orderze, co uszczupli Wasze konta o niecałe 20 złotych i jednocześnie zapewni dostęp do nadchodzących beta testów. Premiera pełnej wersji nastąpi latem tego roku.

      - The Political Machine 2012 - strona oficjalna

The Political Machine 2012

The Political Machine 2012