Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 10 marca 2012, 07:43

autor: Adrian Werner

Nowy zwiastun Contagion, czyli FPS-a od twórców Zombie Panic!

W sieci pojawiły się nowe zwiastuny z zombiakowego FPS-a Contagion.

Zombiaki zrobiły się ostatnimi czasy wyjątkowo popularnym tematem wśród twórców gier. Jednym z projektów, który zapoczątkował tę modę był mod Zombie Panic! do Half-Life 2. Teraz jego twórcy w pocie czoła pracują nas swoim debiutem komercyjnym w postaci Contagion, który naturalnie ponownie skoncentruje się na starciach z umarlakami. Autorzy gościli na tegorocznym Game Developers Conference i zaprezentowali tam zwiastun z wersji alpha. Projekt nie tylko zapowiada się wyśmienicie, ale twórcy obiecują również bardzo niskie wymagania sprzętowe, co powinno ucieszyć posiadaczy słabszych notebooków.

Powyższy zwiastun pochodzi z wersji alpha, więc prezentuje grę na wczesnym etapie produkcji i do premiery sporo ulegnie jeszcze zmianie. Mimo to, już teraz wygląda to wszystko bardzo miodnie.

Contagion stanowić będzie fabularną kontynuację Zombie Panic. Powrócą w nim bohaterowie moda, czyli Eugene oraz Marcus. Zostaniemy rzuceni w sam środek wybuchu infekcji przemieniającej zwykłych ludzi w potwory i naszym głównym celem ma być po prostu przeżycie. Nie będzie to łatwe, gdyż wzorem klasycznych survival-horror'ów skrzynie z amunicją nie będą częstym widokiem i każdy nabój ma być na wagę złota. Autorzy obiecują dużą różnorodność rodzajów zombiaków, które nie ograniczą się jedynie do nadgniłych ludzi. Gra zaoferuje pełnowymiarową kampanię dla pojedynczego gracza, jak i rozbudowany tryb multiplayer.

      - Contagion - strona oficjalna

Warto przy okazji wspomnieć, że twórcy ujawnili już wymagania sprzętowe:

MINIMALNE WYMAGANIA SPRZĘTOWE
    Procesor: Pentium 1,7 GHz
    Pamięć RAM: 512 MB 
    Karta grafiki: obsługująca DirectX 8.1
    System operacyjny: 
Windows XP/Vista/7 

REKOMENDOWANE WYMAGANIA SPRZĘTOWE
    Procesor:
  Pentium 4 3.0 GHz lub lepszy
    Pamięć RAM:
 1 GB
    Karta grafiki:
 obsługująca DirectX 9
    System operacyjny:
 Windows XP/Vista/7 

Jak widać, wymagania będą naprawdę skromne i praktycznie każdy współczesny pecet uciągnię tę grę bez najmniejszych problemów.