Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 23 lutego 2012, 11:02

autor: Adrian Werner

Nowy zwiastun niezależnej przygodówki The Journey Down

Już wkrótce do sprzedaży trafi The Journey Down: Chapter One, czyli komercyjny remake jednej z najlepszych darmowych przygodówek ostatnich lat. Twórcy właśnie wypuścili nowy zwiastun promujący odświeżoną wersję gry.

Wydana w 2010 roku darmowa przygodówka The Journey Down: Over the Edge spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem fanów gatunku. Zachęceni tym sukcesem autorzy postanowili wyprodukować komercyjny remake. Premiera wersji na PC zapowiadana jest na wiosnę tego roku, a jakiś czas potem wydane zostaną również edycje na systemy mobilne iOS i Android. Twórcy wypuścili właśnie nowy zwiastun, który pozwala przekonać się jak ten tytuł prezentować się będzie w akcji.

Komercyjna wersja nazwana została The Journey Down: Chapter One. Zgodnie z tytułem, jest to dopiero pierwszy rozdział większej opowieści i kolejne odcinki powstaną pod warunkiem, że gra osiągnie odpowiednie wyniki sprzedaży. W porównaniu z darmowym pierwowzorem remake zaoferuje znacznie ładniejszą oprawę graficzną wykonaną w wysokiej rozdzielczości. W trakcie przygody odwiedzimy też wiele dodatkowych lokacji i zmierzymy się z nowymi zagadkami. Ponadto postacie przemówią głosami aktorów, podczas gdy pierwowzór oferował jedynie napisy.

The Journey Down jest opowieścią o losach dwójki przyjaciół o imionach Bwana i Kito, którzy wspólnie prowadzą mocno podupadłą stację paliw dla samolotów. Nudę codzienności przerywa im pojawienie się tajemniczej kobiety, która oferuje sporą ilość gotówki w zamian za możliwość przeszukania należącego do bohaterów strychu. Szybko okazuje się, że dziewczyna jest ścigana przez agentów wszechmocnej firmy energetycznej, która nie cofnie się przed niczym, aby powstrzymać wszystkich chcących odkryć, co znajduje się poza granicami kontrolowanej przez nią krainy.

Nowy zwiastun niezależnej przygodówki The Journey Down - ilustracja #1

Gra będzie stuprocentową przygodówką, więc większość czasu spędzimy na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, zbieraniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek. Tym, co czyni The Journey Down wyjątkowym jest nietypowa atmosfera, pełnymi garściami czerpiąca z klimatów afrykańskich i jamajskich. Przejawem tego jest m.in. to, że twarze postaci zasłaniają maski plemienne, a większość ścieżki dźwiękowej to reggae. Zainteresowanym polecamy wypróbowanie darmowego pierwowzoru:

  1. The Journey Down: Over the Edge – darmowa gra
  2. The Journey Down: Chapter One – strona oficjalna
The Journey Down

The Journey Down