Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 31 stycznia 2012, 11:10

autor: Kono

Minecraft może wyglądać naprawdę efektownie. Imponująca modyfikacja do gry

W sieci pojawił się mod Sonic Ether's Unbelievable Shaders do gry Minecraft w wersji 1.1. Modyfikacja sprawia, że kanciasta i dobrze wyglądająca produkcja nabiera nowego kształtu.

Osoby grające w Minecrafta nie mogą narzekać na brak modów i twórczości społeczności zgromadzonej wokół gry Markusa Perssona. Wśród całego morza interesujących projektów można znaleźć i takie, które zmieniają niezbyt imponująco prezentującego się Minecrafta w coś naprawdę miłego dla oka.

Minecraft może wyglądać naprawdę efektownie. Imponująca modyfikacja do gry - ilustracja #1

Można powiedzieć, że Sonic Ether's Unbelievable Shaders v1.1 ubiera klasycznego Minecrafta w nowe szaty. Mod dodaje tzw. shadery, które pozwalają symulować efekty świetlne znane z rzeczywistości oraz implementuje kilka innych zmian. Zanim jednak zabierzecie się do ściągania modyfikacji warto zobaczyć jak prezentuje się ona „w akcji”.

Modyfikację Sonic Ether's Unbelievable Shaders v1.1 można pobrać stąd. Warto zaznaczyć, że jest ona kompatybilna z Minecraftem w wersji 1.1.0, a dodatkowo przed jej instalacją należy posiadać mod OptiFine 1.1. Co więcej, w związku z lepszą oprawą graficzną zmodyfikowanego Minecrafta, wzrastają nieco wymagania sprzętowe gry.

Minecraft może wyglądać naprawdę efektownie. Imponująca modyfikacja do gry - ilustracja #2

Dokładną instrukcję instalacji omawianego moda znajdziecie na stronie MinecraftForum.net. Można też obejrzeć film demonstrujący ten proces.

Minecraft może wyglądać naprawdę efektownie. Imponująca modyfikacja do gry - ilustracja #3
Minecraft

Minecraft