Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 30 grudnia 2011, 12:12

autor: Hed

Twórca Fallout: New Vegas wypuścił własnego moda do gry

Jeden z twórców gry Fallout: New Vegas wypuścił własnego moda. Niewielka przeróbka przygotowana przez J.E. Sawyera sprawia, że produkcja staje się naprawdę wymagająca i hardcorowa. Sprawdźcie sami.

Fallout: New Vegas otrzymał nowego moda, który podnosi poziom trudności w znacznym stopniu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że modyfikacja została przygotowana przez J.E. Sawyera, czyli jednego z głównych producentów gry ze studia Obsidian Entertainment. Podstawowa wersja New Vegas jest najwyraźniej za prosta dla Sawyera.

J.E. Sawyer wyjaśnił, że patch ma na celu zbalansowanie rozgrywki i uczynienie Fallout: New Vegas bardziej hardcorowym doświadczeniem. Twórca gry, a po godzinach modder, przygotował aż 100 mniejszych i większych poprawek. Niewielką pod względem rozmiaru modyfikację można ściągać między innymi z jego strony. Minusem jest to, że wymaga ona posiadania wszystkich DLC.

Twórca Fallout: New Vegas wypuścił własnego moda do gry  - ilustracja #1

Producent ostatniego Fallouta ustalił limit maksymalnego poziomu postaci na 35 i zmniejszył o połowę liczbę doświadczenia, jakie dostajemy za różne czynności. Sawyer obciął też pasek życia bohatera i pogorszył siłę leczenia. Po zainstalowaniu moda śmiałkowie przemierzający pustkowia nie będą mogli nosić tak dużo sprzętu jak kiedyś. Pozostałe zmiany dotyczą głównie właściwości przedmiotów.

Pewnie zadajecie sobie pytanie, dlaczego Obsidian nie wprowadził tego typu zmiany w oficjalnym patchu. Sawyer wyjaśnił, że chodzi o kwestie techniczne oraz chęć nieutrudniania rozgrywki za bardzo. Poza tym, gra została ukończona i wydana, więc zmienianie jej specyfiki nie ma sensu. System modów daje za to swobodę i dowolność – w każdej chwili można wyłączyć daną modyfikację.

  1. Ściągnij hardcorowy mod do Fallout: New Vegas
Fallout: New Vegas

Fallout: New Vegas