Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 29 grudnia 2011, 14:31

autor: Jiker

Wieści ze świata (Rock Band, Kid Icarus, Gears of War 3) 29/12/11

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowej grze twórcy Metroida, batalii sądowej wokół Rock Band, demie Gears of War 3, a także rynku gier casual.

Kiki Trick

Yoshio Sakamoto, twórca marki Metroid, przedstawił podczas konferencji Nintendo Direct swoją nową produkcję – zestaw minigier o tytule Kiki Trick, nad którym pracuje wspólnie z ekipą odpowiedzialną za serię WarioWare. Gra zostanie wydana w Japonii już 19 stycznia 2012 roku na Nintendo Wii.

Kid Icarus: Uprising

Tego samego wieczora dowiedzieliśmy się od Satoru Iwaty, prezesa koncernu Nintendo, że w strzelaninie Kid Icarus: Uprising na 3DS zawarta zostanie opcja multiplayer. Zmagania wieloosobowe będzie można toczyć zarówno ad-hoc, jak i przez sieć (w tym drugim przypadku w starciach weźmie udział do sześciu osób). Dzieło studia Project Sora zadebiutuje w marcu 2012 roku.

Rock Band

Zwrot w sądowej batalii pomiędzy firmą Viacom (wydawcą i właścicielem praw do marki Rock Band), a studiem Harmonix (producentem wszystkich dotychczasowych odsłon). Z najnowszego orzeczenia wynika, że pierwsza z wymienionych jest winna deweloperom 383 miliony dolarów niewypłaconej premii za sukces finansowy serii. Viacom nie zgadza się z wyrokiem, twierdzi, że zaszedł błąd i podważa decyzję sądu domagając się wyjaśnienia.

Gears of War 3

Posiadacze Xbox LIVE Gold z kontami amerykańskimi mogą pobrać na dysk twardy wersję demonstracyjną gry akcji Gears of War 3. Demo oferuje możliwość ukończenie pierwszego poziomu z drugiego aktu fabuły.

Wieści ze świata (Rock Band, Kid Icarus, Gears of War 3) 29/12/11 - ilustracja #1

All Zombies Must Die!

All Zombies Must Die! – następca gry akcji Burn Zombie Burn!, wydanej na PC i PS3 – trafiła do oferty Xbox LIVE Arcade. Produkcja kosztuje 800 punktów Microsoftu i pozwala zagrać w kooperacji nawet czterem osobom. Więcej szczegółów na jej temat znajdziecie tutaj.

Rynek gier casualowych

Firma Alawar Entertainment podsumowała rodzimą branżę gier casual. Z opublikowanych informacji wynika, że polski rynek zaczyna pokrywać się z profilem światowym – zarówno pod kątem tytułów, ale jak i osób z nich korzystających. Zmiany następują m.in. w strukturze graczy. Ponad 70% użytkowników casual to kobiety, najczęściej w wieku 25+. Cały rynek gier wideo w ujęciu globalnym warty był w 2010 roku 62,7 miliarda dolarów, z końcem 2011 roku ma osiągnąć 65 miliardów, aby dojść do 100 miliardów dolarów w 2015 roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Transformers: Fall of Cybertron

Renegade Ops

Euro Truck Simulator 2

Xenonauts

Star Prospector

Ninja Gaiden Sigma (PS Vita)

Ether Fields

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

The Sims 3: Zostań gwiazdą - trailer #1

Tekken Hybrid - E3 2011

Start the Party: Save the World - gamescom 2011

Rocketbirds: Hardboiled Chicken - zwiastun na premierę

Szalone Króliki: Na żywo i w kolorze - zwiastun na premierę

Pahelika: Revelations - trailer #1

Move Fitness - gamescom 2011

Sporty dla Szarych Komórek - gamescom 2011

MotorStorm RC (PS Vita) - trailer #1

Magicka: The Stars are Left - trailer #1

Mission: Impossible - The Game - trailer #2

Risen 2: Dark Waters - kulisy produkcji #2 frakcje (PL)

Kingdoms of Amalur: Reckoning - kulisy produkcji #7 walka (PL)

Risen 2: Dark Waters - kulisy produkcji #1 tworzenie światów (PL)

Star Wars: The Old Republic - Twoja saga właśnie się rozpoczyna (PL)