Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 9 listopada 2011, 08:54

autor: Kono

L.A. Noire: The Complete Edition debiutuje na rynku PC

Gra L.A. Noire autorstwa australijskiego studia Team Bondi zadebiutowała na rynku PC. Amerykańscy gracze już wczoraj mogli wcielić się w rolę Cole'a Phelpsa. Polacy będą musieli poczekać na to przynajmniej do jutra.

Detektywistyczna gra L.A. Noire zadebiutowała na platformie PC. Od wczoraj mogą się nią cieszyć mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, a jutro taką możliwość powinni otrzymać polscy gracze.

Produkcją konsolowej wersji L.A. Noire zajmowało się australijskie studio Team Bondi, a cały proces nadzorowała firma Rockstar Games, która jest odpowiedzialna m.in. za takie hity jak Grand Theft Auto IV i Red Dead Redemption. Za pecetową konwersję odpowiedzialny jest zespół Rockstar Leeds. Dystrybutorem L.A. Noire w naszym kraju jest firma Cenega Poland. Gra na PC będzie dostępna tylko w angielskiej wersji językowej.

L.A. Noire: The Complete Edition debiutuje na rynku PC - ilustracja #1

Pomimo tego, że oficjalna data europejskiej premiery to 11 listopada, w Polsce niektóre sklepy będą wysyłać grę dziś. Tak więc, jeśli złożyliście zamówienie przedpremierowe, to już jutro będziecie mogli wcielić się w Cole’a Phelpsa. Produkt cały czas możecie kupić w Sklepie GRY-OnLine. Wersja pecetowa kosztuje tam 129,90 złotych. Na PC L.A. Noire debiutuje jako tzw. „Complete Edition”. Oznacza to, że w skład pakietu, oprócz właściwej gry, wejdą wszystkie wydane dotychczas dodatki DLC. Przypominamy również, że „Complete Edition” będzie dostępna na konsolach 18 listopada bieżącego roku.

Pomimo tego, że gra przyjęła się bardzo dobrze na rynku konsolowym, jej twórcy, zespół Team Bondi, nie mieli zbyt wiele szczęścia. Już w czerwcu mówiło się o bankructwie australijskiego studia, a kilka tygodni temu pojawiła się informacja o końcu twórców L.A. Noire. Problemy producentów nie powinny jednak odbić się na jakości pecetowej konwersji, gdyż, jak wcześniej wspominaliśmy, czuwa nad nią zespół Rockstar Leeds.

W L.A. Noire wcielamy się w policyjnego detektywa Cole’a Phelpsa usiłującego rozwiązać tajemniczą sprawę seryjnych morderstw. Akcja gry rozpoczyna się w Los Angeles roku 1947. Gracze muszą zbierać dowody, przesłuchiwać świadków i łączyć zdobyte informacje w celu rozwiązania kryminalnej zagadki. Posiadaczom pecetów polecamy również zapoznanie się z wymaganiami sprzętowymi gry.

L.A. Noire

L.A. Noire