Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 21 października 2011, 08:58

autor: Kono

Runic Games zapewnia - Torchlight II jeszcze w tym roku

Przedstawiciele studia Runic Games zapowiedzieli, że gra Torchlight ukaże się jeszcze w tym roku. Jedyną przeszkodą, która mogłaby zniwelować ten plan, jest śmierć lub choroba któregoś z deweloperów.

Fani gry Torchlight z niecierpliwością oczekują na kolejne wiadomości dotyczące kontynuacji jednej z najciekawszych gier typu hack’n’slash ostatnich lat. Uspokoi ich więc informacja, że Torchlight II zadebiutuje najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

Taka wiadomość pojawiła się na stronie RunicGamesFanSite.com. Przedstawiciele studia Runic Games ogłosili, że premiera Torchlight II odbędzie się w listopadzie lub grudniu bieżącego roku. Jedyną przeszkodą, która może uniemożliwić spełnienie tych obietnic, jest „choroba lub śmierć”.

Runic Games zapewnia - Torchlight II jeszcze w tym roku  - ilustracja #1

Z wyjaśnieniem tego zagadkowego stwierdzenia pośpieszył specjalista do spraw społeczności studia Runic Games – Wonder Russell. „W dalszym ciągu jesteśmy na dobrej drodze, by wydać grę w 2011 roku. Jednak aby to zrobić musimy dotrzymać wszystkich terminów, które sobie narzuciliśmy. Jeśli ma się ekipę tak małą jak nasza, to grypa jednego z trzech programistów może oznaczać poważne opóźnienia”.

Przypominamy, że Torchlight II jest grą typu hack’n’slash osadzoną w bajkowym świecie fantasy. Tytuł w pierwszej kolejności zostanie wydany drogą elektroniczną tylko na pecetach. Cena produkcji studia Runic Games w Stanach Zjednoczonych będzie wynosić około 20 dolarów, więc najprawdopodobniej Europejczykom przyjdzie za nią zapłacić równowartość 20 euro (około 80 zł).