Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 18 września 2011, 11:48

autor: Hed

Steam ma już 35 milionów użytkowników. Valve szuka pracowników

Firma Valve pochwaliła się liczbą aktywnych użytkowników Steama – podobno obecnie jest ich już 35 milionów. Na stronie tego znanego producenta i wydawcy pojawiły się tez intrygujące oferty pracy, z których wynika, że twórcy Half-Life, Left 4 Dead i Portal zamierzają jeszcze bardziej urozmaicić swoją działalność.

Platforma dystrybucji gier pecetowych Steam ma 35 milionów użytkowników. To oznacza, że w ciągu ostatniego roku przybyło jej aż 5 milionów fanów. Informacja pochodzi z oficjalnej strony Valve, na której pojawiło sie tez wiele intrygujących ofert pracy oraz wzmianki o planach firmy. Wygląda na to, że chce ona poprawić swój silnik Source i zróżnicować działalność.

Aktualizacje na stronach Valve zostały odkryte przez jednego z bywalców forum NeoGAF i przedstawione w tym wątku. Na stronie z opisem firmy czytamy, że na Steamie jest już ponad 1800 gier, a korzysta z niego 35 milionów aktywnych użytkowników. W ubiegłym roku twórcy Half-Life’a i Left 4 Dead chwalili się, że na platformę zagląda 30 milionów osób.

W kolejnych wpisach pojawiły się przechwałki o silniku Source. Zdaniem Valve, jest on jedną z najbardziej elastycznych i najpotężniejszych technologii na rynku. Krótka wzmianka kończąca ten wyraz samozadowolenia sugeruje, że Source stanie się lepszy. To nic nowego, bo wiemy, że firma regularnie wprowadza poprawki i wsparcie dla nowych efektów.

Steam ma już 35 milionów użytkowników. Valve szuka pracowników - ilustracja #1

Równie ciekawie prezentuje się dział poświęcony ofertom pracy. Wygląda na to, że Valve poszukuje wielu osób o różnych kwalifikacjach: artystów, animatorów, ekonomistów, psychologów, programistów, specjalistów od dźwięku i pisarzy. Poszukiwanie talentów wynika z chęci urozmaicenia własnych szeregów i poszerzenia horyzontów.

Valve to jeden z najbardziej intrygujących producentów na rynku. Firma o nietypowej strukturze wewnętrznej zaskakiwała nie raz ciekawymi pomysłami na dalszy rozwój, które początkowo wydawały się absurdalne. Wiedza o tym wszyscy weekendowi zakupoholicy, którzy polują na steamowe przeceny gier.