Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 9 września 2011, 11:17

autor: Kono

Crysis na Xboksa 360 i PlayStation 3 w październiku

Firma Crytek oficjalnie ogłosiła, że wyda pierwszą część gry Crisis na PlayStation 3 i Xboksa 360. Konsolowa edycja cechować się będzie usprawnionym oświetleniem i nowymi efektami.

Firma Crytek oficjalnie zapowiedziała, że gra Crysis, która swego czasu była „benchmarkiem” testującym wydajność pecetów, zostanie wydana na konsolach. Posiadacze PlayStation 3 i Xboksów 360 zaczną buszować po wirtualnej dżungli w październiku. Geoff Keighley z serwisu GameTrailers donosi że pecetowy klasyk trafi do graczy konsolowych za pośrednictwem usług Xbox Live i PlayStation Network.

Ogłoszenie premiery gry na miesiąc przed jej wydaniem nie jest czymś zwyczajnym. Warto jednak zaznaczyć, że pierwsze plotki mówiące o konsolowej wersji Crysisa pochodzą z 2008 roku. W końcu, w lipcu bieżącego roku pojawił się przeciek na stronie koreańskiej organizacji przyznającej ograniczenia wiekowe, a kilka dni później grę w wersjach na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 oceniła ESRB.

Według zapewnień producentów, konsolowa wersja jednej z najgłośniejszych gier FPP ostatnich lat ma zaoferować graczom usprawniony system oświetlenia, nowe efekty i odświeżony nano-kombinezon. Nie jest to wiele, jak na cztery lata po premierze na PC, ale zwiastun prezentujący wersję na Xboksa 360 wygląda całkiem przyzwoicie. Tak więc konsolowi gracze, którzy będą chcieli sprawdzić pierwszą część Crysisa niebawem otrzymają ku temu okazję.

Pierwsza część Crysis zadebiutowała na pecetach w listopadzie 2007 roku. Gra z gatunku FPS wyróżniała się na tle konkurencji fantastyczną oprawą graficzną, wielką wyspą do zwiedzania oraz wysokimi wymaganiami sprzętowymi.

Crysis

Crysis