Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 27 lipca 2011, 09:50

autor: Sarge

Zapowiedziano dodatek DLC do Duke Nukem Forever

Zapowiedziany został dodatek DLC do gry Duke Nukem Forever. Za sprawą Hail to the Icons Parody Pack otrzymamy dostęp do czterech dodatkowych map i trzech nowych trybów rozgrywki wieloosobowej.

Studio Gearbox Software ujawniło na łamach oficjalnego forum szczegóły na temat nadchodzącego dodatku DLC do gry Duke Nukem Forever. Rozszerzenie Hail to the Icons Parody Pack ściągną jesienią zarówno posiadacze konsol (PlayStation 3 oraz Xbox 360), jak i pecetów.

Zapowiedziano dodatek DLC do Duke Nukem Forever - ilustracja #1

Pakiet wprowadzi cztery nowe mapy i trzy tryby do rozgrywki wieloosobowej. Wśród tych ostatnich znajdziemy Freeze Tag, gdzie naszym zadaniem będzie zamrożenie graczy z przeciwnej drużyny i rozbicie ich na drobne kawałki, Hot Potato, w którym spróbujemy przejąć biegającą po arenie kobietę, a także Hail to the King oparty na prostej zasadzie „każdy na każdego”.

Dodatkowe mapy mają parodiować znane serie strzelanin, takie jak Call of Duty czy Team Fortress – wskazują na to zresztą nazwy poszczególnych etapów. Będą to kolejno: Call of Duke, 2Forts1Bridge, Sandbox oraz Inferno. Warto dodać, że na każdej z nich otrzymamy również do dyspozycji zupełnie nową broń.

Zapowiedziano dodatek DLC do Duke Nukem Forever - ilustracja #2

Dodatek Hail to the Icons Parody Pack zadebiutuje na Xbox Live, PlayStation Network i Steamie jesienią bieżącego roku. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, podobnie jak cena rozszerzenia. Wiadomo tylko, że osoby, które zapisały się do First Access Club przed wydaniem Duke Nukem Forever, otrzymają pakiet DLC za darmo.

Duke Nukem Forever po kilkunastu latach oczekiwania zadebiutował 10 czerwca w wersjach na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz pecety. W mediach gra zebrała bardzo przeciętne oceny (u nas otrzymując jedynie 5.0/10) i jest najwyraźniej skierowana przede wszystkim do największych fanów Duke’a. W naszym kraju wydała ją firma Cenega w angielskiej wersji językowej.