Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 4 lipca 2011, 11:50

autor: Sarge

ESRB klasyfikuje pierwszą część Crysis na Xboksa 360 i PlayStation 3

Coraz więcej wskazuje na to, że pierwsza część strzelaniny Crysis w końcu zadebiutuje na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Informację zdaje się potwierdzać amerykańska organizacja ratingowa ESRB.

Amerykańska organizacja ratingowa ESRB oceniła pierwszą część strzelaniny FPP Crysis w wersji na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Oznacza to, że jedna z najładniejszych produkcji ostatnich lat ma coraz większe szanse na konsolowy debiut.

Stosowny wpis znajdziecie na oficjalnej stronie ESRB. Dotychczas w polu platform docelowych obok Crysisa widniał tylko pecet, ale teraz uzupełniono tę informację o PlayStation 3 i Xboksa 360. Wprawdzie nie potwierdza nam to z całą pewnością długo wyczekiwanego portu, ale organizacje przyznające grom ograniczenia wiekowe często są pierwszym zwiastunem tego typu wieści.

ESRB klasyfikuje pierwszą część Crysis na Xboksa 360 i PlayStation 3 - ilustracja #1

Dzisiejsza wiadomość wiąże się z ostatnimi działaniami koreańskiej organizacji ratingowej. Wtedy przeciek dotyczył jednak tylko wersji na konsolę Microsoftu, choć smaczku dodaje fakt, że podobno został on potwierdzony przez przedstawicieli Electronic Arts Korea.

Warto dodać, że ta sama azjatycka organizacja kilka dni temu zgłosiła niezależną platformówkę Limbo jako tytuł zmierzający na PlayStation 3 (pierwotnie ukazała się tylko na Xboksa 360). Nie trzeba było długo czekać, by informacja została potwierdzona przez samych twórców, którzy zapowiedzieli przy okazji komputerową edycję. Mamy nadzieję, że podobnie będzie z dziełem studia Crytek.

Pierwsza część Crysis zadebiutowała na pecetowym rynku w listopadzie 2007 roku. Strzelanina wyróżniała się na tle konkurencji fantastyczną oprawą graficzną oraz wielką wyspą do zwiedzania. O konsolowym porcie mówiło się wielokrotnie, ale dotąd nie doszło do jego wydania. Użytkownicy platform Sony i Microsoftu doczekali się za to Crysis 2, więc przypomnienie „jedynki” mogłoby być dobrym ruchem ze strony dewelopera.

Crysis

Crysis