Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 20 stycznia 2010, 12:23

autor: Jiker

Wieści ze świata (Section 8, Armored Core 5, War of Legends) 20/1/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: przyszłość studia Rare, debiut War of Legends, europejski plan wydawniczy Nintendo, zrzuty ekranowe z Armored Core 5 i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: przyszłość studia Rare, debiut War of Legends, europejski plan wydawniczy Nintendo, zrzuty ekranowe z Armored Core 5 i inne. Zapraszamy do lektury.

Section 8

Firmy SouthPeak Games oraz TimeGate Studios ujawniły, że pierwszy dodatek DLC do gry akcji Section 8 w wersji na Xboksa 360 jest już dostępny. Seek and Destroy Map Pack wzbogaca produkcję o trzy nowe mapy do trybów Multiplayer i Instant Action, a także dziesięć dodatkowych Osiagnięć do zdobycia. Edycja pecetowa DLC została wydana w listopadzie ubiegłego roku.

Braid

Platformówka z elementami gry logicznej o tytule Braid (PC) zadebiutowała w wersji pudełkowej w amerykańskich sklepach. Wydawca debiutanckiego dzieła studia Number None, firma Mumbo Jumbo, ustaliła cenę gry na poziomie 19,99 dolarów. Pierwotnie Braid w wersji PC było dostępne wyłącznie na pośrednictwem serwisów cyfrowej dystrybucji. Pozycja zadebiutowała tam w kwietniu 2009 roku.

Rare

Studio Rare, które kończy aktualnie pracę nad portem gry Perfect Dark na konsolę Xbox 360, zapowiedziało, że rozważa możliwość przeniesienia na tę platformę innych gier ze swojego bogatego portfolio. Przedstawiciel firmy, Mark Betteridge, oznajmił w rozmowie z Computer and Video Games, że z uwagi na 25-letnią historię studia znalezienie potencjalnych tytułów nadających się do tego typu przedsięwzięcia nie powinno być wielkim problemem.

War of Legends

Firma Jagex – producent bardzo popularnego RuneScape - poinformowała o premierze darmowej strategii czasu rzeczywistego War of Legends, bazującej na chińskiej mitologii. Jagex jest wydawcą tytułu.

Wieści ze świata (Section 8, Armored Core 5, War of Legends) 20/1/10 - ilustracja #1

Nintendo

Firma Nintendo podzieliła się europejskim planem wydawniczym, obejmującym gry i nowe modele konsol Nintendo DS oraz Wii, które mają trafić do sklepów wiosną bieżącego roku. Pełne zestawienie znajdziecie w tym miejscu (plik w formacie .pdf).

Peter Jackson

Peter Jackson, producent i reżyser (m.in. trylogia Władcy Pierścieni), oznajmił w wywiadzie udzielonym serwisowi Ain’t It Cool News, że aktualnie zajmuje się nie tylko grową adaptacją filmów Tintin (Ubisoft)oraz The Hobbit (Warner Bros.), ale i kilkoma innymi projektami. Słynny twórca rozważa także możliwość stworzenia kolejnych gier – będących tym razem nowymi markami, a nie produkcjami bazującymi na znanych licencjach.

Irrational Games

Ken Levine, założyciel studia Irrational Games, poinformował po raz kolejny, tym razem w rozmowie z serwisem Gamespot, że kolejne dzieło jego firmy ujrzy światło dzienne w bieżącym roku. Najprawdopodobniej dojdzie do tego w trakcie targów E3 2010.

Armored Core 5

Serwis Worthplaying zaprezentował na swych łamach kilkanaście nowych zrzutów ekranowych z gry akcji Armored Core 5, powstającej w wersjach na konsole PlayStation 3 i Xboksa 360. Dzieło ekipy From Software zadebiutuje na japońskim rynku jeszcze w tym roku. Przed kilkunastoma dniami oficjalną zapowiedź AC5 zamieścił magazyn Famitsu.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Age of Conan: Rise of the Godslayer

God of War III

BlazBlue Portable

BlazBlue: Calamity Trigger

Quantum Theory

Risen

Yakuza 3

Rise of Prussia

NieR Gestalt

EverQuest II: Sentinel's Fate

Half-Minute Hero

The Sims 3: Nowoczesny apartament - akcesoria

3D Dot Game Heroes

Disney Stitch Jam

I'm Not Alone

Last Half of Darkness: Serpent Moon

Toki Tori

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Achtung Panzer: Kharkov 1943

Brink - personalizacja postaci

Age of Conan: Rise of the Godslayer - lokacje

FIFA 10 - Ultimate Team #2

Red Steel 2

Gramy w Mass Effect Gramy!

Mass Effect 2 - Z dziennika dewelopera #3