Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Techland Press Release 18 grudnia 2009, 15:31

Techland kończy 18 lat

Firma Techland oznajmiła dzisiaj, że w grudniu mija właśnie 18 lat jej działalności na rynku. Techland jest aktualnie jednym z największych i najbardziej doświadczonych developerów gier komputerowych w Polsce.

(Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji GRY-OnLine.)

Firma Techland oznajmiła dzisiaj, że w grudniu mija właśnie 18 lat jej działalności na rynku. Techland jest aktualnie jednym z największych i najbardziej doświadczonych developerów gier komputerowych w Polsce. Jego ostatni hit Call of Juarez: Więzy Krwi wydany został jako pierwsza polska gra na wszystkie 3 najbardziej liczące się platformy do grania PC, Xbox 360 i PS3 i odniosła sukces na rynkach międzynarodowych.

Firma Techland w grudniu tego roku obchodzi swoje 18 lecie. W ciągu tego długiego okresu firma zaistniała nie tylko na polskim rynku elektronicznej rozrywki, ale również aktywnie promowała Polskę na rynku międzynarodowym.

„Techland powstał w 1991 roku zaraz po zmianach ustrojowych w Polsce. Przez ten długi okres czasu jako firma byliśmy świadkami ogromnej rewolucji w dziedzinie elektronicznej rozgrywki. Można powiedzieć, że Techland jest już dorosłym developerem.” – mówi Paweł Marchewka założyciel i CEO Techlandu.

Techland kończy 18 lat - ilustracja #1

„Zaczynaliśmy od wydawania w Polsce gier na dyskietkach na Commodore 64 i Amigę 500. Potem przyszedł czas na PC. W związku z tym, że wciąż na próżno szukaliśmy gier, które spełniałyby nasze oczekiwania jakościowe, postanowiliśmy sami zacząć produkować gry. W ten sposób zaczęliśmy produkować gry. Dzisiaj możemy już z całą stanowczością stwierdzić, że jesteśmy jednym z najlepszych zespołów developerskich w Polsce i wciąż pniemy się w górę pośród innych międzynarodowych developerów”.

Techland aktualnie zatrudnia ponad 150 osób oraz posiada 3 oddziały, we Wrocławiu, Ostrowie Wielkopolskim oraz Warszawie. Firma tworzy gry na swoim autorskim silniku Chrome Engine, który doczekał się już swojej czwartej odsłony. Chrome Engine 4 jest w czołówce najlepszych silników na świecie i porównywany jest przez ekspertów z takimi silnikami jak „Unreal Engine III” oraz „Dunia”.

Ostatnią superprodukcją stworzoną prze Techland był Call of Juarez: Więzy Krwi (ang. Bound in Blood), na świecie wydawaną przez giganta z branży elektronicznej rozrywki – Ubisoft. Średnia ocen tej produkcji w serwisie metacritics.com na wszystkie 3 platformy oscyluje wokół 80%, w serwisie bazarecenzji.pl średnia ocen na 3 platformach wynosi 85%.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni ze sprzedaży Call of Juarez. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli mamy nadzieję, że po świętach Call of Juarez przekroczy liczbę milion sztuk sprzedanych gier, na wszystkie 3 platformy” – mówi Michał Dębek, dyrektor marketingu w firmie Techland.

Techland oprócz działalności developerskiej wydaje również gry na polskim rynku. Na początku roku Techland wyda drugą cześć oczekiwanego przez wszystkich RPG, Drakensang 2: River of Time. Również kibice żużla mogę oczekiwać pojawienia się paru ciekawych informacji odnośnie Speedway’a.

„Nasze plany na przyszłość obejmują szereg działań wydawniczych jak również developerskich. W przyszłym roku mamy zamiar wydać dwa duże tytuły. Mogę zdradzić, że myślimy również o grze samochodowej, ale więcej szczegółów będziemy mogli ujawnić dopiero w 2010 roku. Na pewno również nie odpuścimy marki Call of Juarez” – opowiada Paweł Marchewka CEO Techlandu.