Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2005, 07:21

NCSoft na E3

Koncern NCSoft opublikował listę gier, które zamierza pokazać na rozpoczynających się za niecałe dwa tygodnie, targach E3. Jak można było się tego spodziewać, są to same propozycje z gatunku MMO.

Koncern NCSoft opublikował listę gier, które zamierza pokazać na rozpoczynających się za niecałe dwa tygodnie, targach E3. Jak można było się tego spodziewać, są to same propozycje z gatunku MMO.

Auto Assault - gra, która łączy elementy charakterystyczne dla programów RPG z bezpardonową i pozbawioną jakichkolwiek zasad walką futurystycznych samochodów. Po kontakcie z produktem NCSoft, wielbiciele filmów sygnowanych logiem Mad Max poczują się jak w siódmym niebie. W postnuklearnej rzeczywistości, do walki stają trzy frakcje. Pierwszą z nich są ludzie, którzy cudownym sposobem uniknęli pogłębiającej się radiacji i wynikłych w jej skutek mutacji. Drugą siłę stanowią Ci, którzy już tyle szczęścia nie mieli. Zaawansowana mutacja zdeformowała ich wygląd a także instynkt samozachowawczy, objawiający się nieustanną chęcią mordu. Ostatnią grupę stanowią Biomeki, rasa o której przypuszcza się, że nie pochodzi z tego świata. (więcej informacji w naszej Encyklopedii Gier)

City of Villains - pierwszy oficjalny add-on do wydanej w kwietniu 2004 roku gry City of Heroes (MMOcRPG), w której gracz wcielał się w jednego z superbohaterów zamieszkujących fikcyjne Paragon City. Podstawowa cecha dodatku to wprowadzenie do gry tytułowych złoczyńców. Oprócz tego autorzy City of Heroes dodali do zabawy wiele nowych elementów, przykładowo po raz pierwszy pojawia się element walk PvP (pojedynki graczy) oraz TvT (pojedynki drużyn). Obu tych rzeczy brakowało w City of Heroes. (więcej informacji w naszej Encyklopedii Gier)

Guild Wars - gra zaliczana do gatunku cRPG przeznaczona do rozgrywki setek graczy za pośrednictwem globalnej sieci Internet. Tworzy ją firma ArenaNet – założona w roku 2000 przez ludzi, którzy stworzyli takie słynne tytuły jak Warcraft, StarCraft i Diablo oraz przyczynili się do powstania sieciowego serwisu Battle.net. Różni się ona od typowego przedstawiciela gatunku MMORPG tym, że autorzy zrezygnowali z takich elementów jak: wielogodzinne, a nawet wielotygodniowe, zabijanie sterowanych przez komputer potworów (by rozwinąć swą postać), czy zabierające dużo czasu podróże po świecie (by dotrzeć do jakiegoś zapomnianego przez boga miejsca). Zamiast tego dostajemy przeróżne misje wykonywane w obszarach typu „instance” (generowanych specjalnie na potrzeby grupy lub jednej osoby), z głównymi i ukrytymi zadaniami do zrealizowania. (więcej informacji znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier)

Tabula Rasa - gra z gatunku MMO, której „ojcem” jest weteran przemysłu rozrywki elektronicznej, Richard Garriott, twórca znakomitej serii gier RPG, Ultima, oraz jednej z najlepszych gier MMORPG, Ultima Online. Akcja gry została osadzona w świecie rodem z powieści science fiction. Dawno temu w naszej galaktyce istniała rasa Eloh. Była to pierwsza cywilizacja, której udało się odkryć sekret podróży międzygwiezdnych. W poszukiwaniu bardziej zaawansowanych ras przemierzali oni bezkresy kosmosu dzieląc się wiedzą z napotkanymi cywilizacjami. Wkrótce stali się znani jako Benefaktorzy, mentorzy i nauczyciele. Niestety, wśród ich szeregów pojawiła się zadra - rebelia, którą wznieciła grupa zwana Thrax. Przerodziła się ona w wojnę, której wynikiem było zniszczenie rasy Benefaktorów. Teraz to Thraxowie poszukują w galaktyce ras dostatecznie zaawansowanych, aby można było je wykorzystać lub zniszczyć. (więcej informacji znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier)

Krystian Smoszna

Krystian Smoszna

Gra od 1985 roku i nadal mu się nie znudziło. Zaczynał od automatów i komputerów ośmiobitowych, dziś gra głównie na konsolach i pececie w przypadku gier strategicznych. Do szeroko rozumianej branży pukał już pod koniec 1996 roku, ale zadebiutować udało się dopiero kilka miesięcy później, kilkustronicowym artykułem w CD-Action. Gry ustawiły całą jego karierę zawodową. Miał być informatykiem, skończył jako pismak. W GOL-u od blisko dwudziestu lat. Gra w zasadzie we wszystko, bez podziału na gatunki, dużą estymą darzy indyki. Poza grami interesuje się piłką nożną i Formułą 1, na okrągło słucha też muzyki ekstremalnej.

więcej