Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 22 stycznia 2019, 12:41

autor: Aquma

Battlefield 5 – ban za obniżenie detali poniżej minimum

Studio DICE postanowiło ukarać banem użytkownika, który zmniejszył detale w Battlefield V poniżej minimalnego poziomu, zyskując tym samym przewagę nad innymi uczestnikami rywalizacji.

Nietypowy ban w Battlefield V. - Battlefield V – bany za obniżenie detali poniżej minimum - wiadomość - 2019-01-22
Nietypowy ban w Battlefield V.

W SKRÓCIE:

  1. DICE zbanowało gracza za obniżenie poziomu detali w Battlefield V poniżej minimum;
  2. zastosowanie omawianego triku dawało dużą przewagę nad innymi użytkownikami.

Twórcy sieciowej strzelanki Battlefield V – studio DICE – postanowili ukarać banem użytkownika, który zmienił ustawienia sterownika graficznego w taki sposób, by wymusić na wspomnianej grze działanie poniżej minimalnego poziomu detali.

Pozornie sprawa wydaje się absurdalna, jednak za decyzją dewelopera kryje się pewna logika – dzięki zastosowanemu trikowi Battlefieldowi V bliżej do kreskówki niż realistycznego FPS-a. Na ekranie próżno szukać gęstych krzaków, które normalnie służą rywalom za kryjówkę – wszystko jest widoczne jak na dłoni, dzięki czemu można swobodnie wybierać i eliminować kolejne cele. To bez wątpienia duża przewaga w tego typu produkcji.

Z drugiej strony – by osiągnąć widoczny powyżej efekt zbanowany gracz nie wykorzystał żadnego nielegalnego oprogramowania, cheatu ani hacka. Czy takie zachowanie rzeczywiście różni się tak bardzo np. od stosowania formatu obrazu 4:3 w Fortnite, w celu zdobycia przewagi nad konkurentami? Jak sądzicie, czy podobne działania powinny być „nagradzane” banem?

  1. Battlefield V – strona oficjalna
  2. Recenzja gry Battlefield 5 – świetne multi i słaba kampania
Battlefield V – bany za obniżenie detali poniżej minimum - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Battlefield V

Battlefield V