Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 6 stycznia 2019, 16:40

autor: Serek

New Super Mario Bros. U Deluxe - Bowsette oficjalnie niekanoniczna

Jeżeli jesteście posiadaczami konsoli Nintendo Switch, to prawdopodobnie słyszeliście o Bowsette - wymyślonej przez fanów hybrydyie księżniczki Peach i Bowsera, która miałaby pojawić się w New Super Mario Bros. U Deluxe. Niestety, mimo nadziei graczy, postać nie pojawi się w grze.

Premiera najnowszego Mario już za kilka dni. - New Super Mario Bros. U Deluxe - Bowsette oficjalnie niekanoniczna - wiadomość - 2019-01-06
Premiera najnowszego Mario już za kilka dni.

Kojarzycie stworzoną przez społeczność fanów postać Bowsette? Pierwszy raz zrobiło się o niej głośniej przy okazji opublikowanego przez Nintendo zwiastuna gry New Super Mario Bros. U Deluxe, czyli reedycji platformówki z Wii U, która niebawem trafi na Switcha. Twórcy zdecydowali się umieścić w wykreowanym świecie postać, której nie było w oryginalnej wersji gry. Mowa o Peachette, czyli połączeniu Toadette oraz księżniczki Peach. Pojawienie się nowej postaci rozbudziło wyobraźnię fanów Mario, którzy postanowili stworzyć inną hybrydę dwóch bohaterów z gry. Tak powstała Bowsette - połączenie Bowsera i księżniczki Peach.

Miłośnicy produkcji Nintendo w mgnieniu oka pokochali postać, szczególnie że znacząco odbiegała ona od „grzeczności” bohaterów z gier „wielkiego N”. Niestety (szczególnie dla fanów), Nintendo zdecydowało się umieścić na stronie internetowej poświęconej New Super Mario Bros. U Deluxe informację, że koronę księżniczki Peach (czyli przedmiot mający siłę zmieniania w Peachette) może nosić tylko i wyłącznie Toadette. Tym samym producent pozbawił złudzeń fanów, którzy liczyli, że w grze pojawi się Bowsette. Powodem jest prawdopodobnie rodzinny wizerunek firmy, do którego nie do końca pasowałaby wymyślona przez fanów postać.

W grze nie zobaczymy Bowsette.
W grze nie zobaczymy Bowsette.

New Super Mario Bros. U Deluxe zadebiutuje na Nintendo Switch 11 stycznia bieżącego roku. Produkcja będzie tytułem ekskluzywnym na przenośną konsolę. Historię Bowsette społeczność fanów najprawdopodobniej rozwinie na własną rękę, a postać pozostanie niekanoniczna. Poniżej możecie zobaczyć jedną z prac fanów, przedstawiającą bohaterkę.

Fani potrafią zaimponować kreatywnością. Źródło: ayyk92.
Fani potrafią zaimponować kreatywnością. Źródło: ayyk92.
  1. Oficjalna strona internetowa New Super Mario Bros. U Deluxe
  2. Galeria obrazków z gry New Super Mario Bros. U Deluxe
New Super Mario Bros. U Deluxe - Bowsette oficjalnie niekanoniczna - ilustracja #4

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

New Super Mario Bros. U Deluxe

New Super Mario Bros. U Deluxe