Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 16 grudnia 2018, 11:20

autor: Serek

Sony umożliwi zmianę regionu na PS Store?

W sieci możemy znaleźć doniesienia, że Sony umożliwiło zmianę regionu w PS Store. Okazało się, że funkcja, owszem, pojawiła się, ale nie pozwala jeszcze na wykonanie jakiejkolwiek operacji. Czy to oznacza, że na dniach zmiana regionu zostanie oficjalnie udostępniona?

Często kupujcie na PS Store? - Sony umożliwi zmianę regionu na PS Store? - wiadomość - 2018-12-16
Często kupujcie na PS Store?

Kilka dni temu w sieci zaczęły pojawiać się informacje, jakoby Sony umożliwiło zmianę regionu konta w przypadku PlayStation Store. W menu pojawiła się bowiem opcja z możliwością wyboru kraju/regionu oraz języka. Japoński gigant nie zdecydował się na zamieszczenie oficjalnego komunikatu, który mówiłby o wprowadzeniu nowej funkcji. Gracze na własną rękę zaczęli eksperymentować z ustawieniami i okazało się, że usługa jeszcze nie działa. Kiedy wchodzimy do PS Store i przełączamy region, automatycznie zmieniają się ceny w sklepie. Niestety, żadnego tytułu nie możemy kupić. Przy ponownym uruchomieniu PS Store system pyta, czy chcemy powrócić do domyślnego regionu.

Wiemy natomiast, że zmiana regionu byłaby dostępna w następujących krajach: Austria, Anglia, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania oraz Szwecja. Nietrudno zauważyć, że wszystkie są państwami zrzeszonymi w Unii Europejskiej.

Czekaliście na możliwość zmiany regionu? - Sony umożliwi zmianę regionu na PS Store? - wiadomość - 2018-12-16
Czekaliście na możliwość zmiany regionu?

Na razie nie wiemy, kiedy oraz w jakiej ostatecznej formie usługa zadebiutuje na PS Store. Użytkownicy od lat skarżą się, że po założeniu konta w PlayStation Network nie istniał sensowny sposób na zmianę regionu. Wygląda na to, że Sony zdecydowało się wysłuchać głosów swojej społeczności, a pojawienie się w menu sklepu nowej opcji pozwala myśleć, że wszystko idzie w oczekiwanym kierunku.

  1. Oficjalna strona internetowa PlayStation Store
Sony umożliwi zmianę regionu na PS Store? - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.