Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość sprzęt i soft 11 grudnia 2018, 11:41

autor: ElMundo

AMD rejestruje znak towarowy Vega II. Nowe GPU w drodze?

Koncern AMD zarejestrował nowy znak towarowy, opatrzony nazwą „Vega II”. Wiele wskazuje na to, że jest on powiązany z nową rodziną kart graficznych tego producenta.

AMD rejestruje znak towarowy Vega II. Nowe GPU w drodze? - ilustracja #1

Nowe logo, które zostało zarejestrowane przez AMD 29 listopada tego roku, w sposób oczywisty nawiązuje do logotypu układów graficznych Radeon RX Vega, czyli najdroższych i najbardziej wydajnych GPU tego producenta. Zapowiada się na to, że „obóz czerwonych” chce kontynuować tę linię kart graficznych, co sugeruje rejestracja kolejnego znaku towarowego.

Logo jest niemal identyczne z poprzednim – jedyną różnicą są dwa pionowe pasy po prawej stronie, co ma sugerować zarówno drugą generację układów Vega, jak również zastosowanie litografii wyprodukowanej w 7-nanometrowym procesie. Wskazuje na to połączenie rzymskiej „V” i „II” w jednym logo.

To oczywiście jak na razie wyłącznie branżowe spekulacje, ale rejestracja znaku towarowego jest bardzo istotnym dowodem na to, że AMD pracuje nad rozwojem linii topowych układów graficznych w swoim portfolio. Miejmy nadzieję, że już niebawem usłyszymy pierwsze informacje o tajemniczych GPU, być może podczas styczniowych targów CES 2019.

AMD rejestruje znak towarowy Vega II. Nowe GPU w drodze? - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.