Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość sprzęt i soft 30 października 2018, 11:40

autor: Jacek Pindel

Radeon RX 590 (prawie) oficjalnie

W sieci udostępniono zdjęcia opakowania nowej karty graficznej Radeon RX 590. Potwierdza się więc nazwa układu; możemy też poznać zarys jego specyfikacji.

Potwierdza się nazwa nowego-starego układu z serii Polaris - Radeon RX 590 (prawie) oficjalnie - wiadomość - 2018-10-30
Potwierdza się nazwa nowego-starego układu z serii Polaris

Redaktor niemieckiej wersji serwisu Guru3D, Andreas Schilling, upublicznił na Twitterze dwa zdjęcia opakowania następcy (albo jak kto woli kolejnego wcielenia) Radeona RX 580, o którego zbliżającej się premierze informowaliśmy wczoraj.

Podstawowe informacje o RX 590 znajdujące się na pudełku - Radeon RX 590 (prawie) oficjalnie - wiadomość - 2018-10-30
Podstawowe informacje o RX 590 znajdujące się na pudełku

Jak widzimy, informacje znajdujące się na pudełku nie mówią zbyt wiele na temat nowej konstrukcji. Potwierdza się nazwa, nowy proces technologiczny 12nm (FinFET 12 – o różnicach w litografii AMD i Intela możecie przeczytać tutaj), wsparcie dla technologii Freesync 2 HDR, Radeon Chill, Radeon Relive Capture & Stream, HDR oraz optymalizacja dla bibliotek DirectX 12 i Vulkan.

Według Andreasa Schillinga, sugerowana cena detaliczna ma wynosić 299 dolarów, co w stosunku do ceny RX-a 580 (229 dol.) nie napawa optymizmem. Premiera układu RX 590 powinna nastąpić w połowie przyszłego miesiąca i wtedy będziemy mogli ocenić, czy karta warta jest zakupu, porównując ceny układów na naszym rynku.

Radeon RX 590 (prawie) oficjalnie - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.