Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 16 sierpnia 2018, 13:37

autor: Movis

Fortnite – aktualizacja 5.21 z ciężkim karabinem snajperskim i Szybującymi pięćdziesiątkami

W najnowszej aktualizacji Fortnite i Fortnite: Battle Royale od Epic Games zaprezentowano ciekawy dodatek do arsenału w postaci zabójczego ciężkiego karabinu snajperskiego i aż dwa tryby czasowe: zupełnie nowe Szybujące pięćdziesiątki oraz powracające Starcie snajperów. W Ratowaniu świata do grona bohaterów dołączyła zaś maszynistka Thora.

Z lekkim opóźnieniem i pewną zmianą w numeracji, ale Fortnite i Fortnite: Battle Royale doczekały się kolejnej aktualizacji. Łatka 5.21 to aż dwa tryby okresowe, kolejna potężna snajperka i bohaterka o imieniu Thora.

Battle Royale

One shot – one kill. - Fortnite – aktualizacja 5.21 z ciężkim karabinem snajperskim i Szybującymi pięćdziesiątkami - wiadomość - 2018-08-16
One shot – one kill.

Po wyciekach danych z końca lipca, do gry został oficjalnie wprowadzony ciężki karabin snajperski. Nowa broń jest prawdziwą gratką dla miłośników mordu na ekstremalne dystanse. Występuje w wariancie epickim i legendarnym i można ją dorwać luzem, w skrzyniach, zrzutach i automatach. Pojedyncze trafienie zadaje przeciwnikom 150-157 punktów obrażeń, a pociski są mniej podatne na opadanie wraz ze wzrostem odległości od celu. Co ciekawe, ogromny kaliber sprawia, że kolejny dodatek do arsenału świetnie sprawdza się przy burzeniu ścian (1050-1100 punktów obrażeń). Oznacza to, że jednym strzałem można się przebić nawet przez metalowe umocnienie. Minusem broni jest znaczny czas przeładowania.

By uczcić dodanie mocarnej snajperki na serwery powraca tryb okresowy Starcie snajperów. Gracze mogą sprawdzić swoje opanowanie i umiejętności precyzyjnego strzelania, bo na mapie dostępne będą jedynie karabiny długodystansowe. W stosunku do poprzedniej edycji usunięto z rozgrywek karabiny szturmowe z lunetą.

Zupełną nowością jest zaś czasowy tryb Szybujące pięćdziesiątki. Jak sama nazwa wskazuje jest to ustawka 50 vs. 50 graczy, a zawodnicy mają w nim wiele możliwości, by na powrót otworzyć swoją lotnię. Po mapie rozsiano znacznie większą liczbę granatów impulsowych oraz paneli skokowych i odbijających. Jeśli znajdziecie się na wysokości powyżej 10 metrów, to możecie śmiało szybować, aby szybko zmienić swoją pozycję. Mobilność jest tu kluczem do zwycięstwa.

Poza wszystkim minigun zadaje teraz mniejsze obrażenia w głowę (zmiana z 2,5x do 1,5x), poprawiono nieco fizykę tkanin, a denerwujący bug z wyzwaniem piątego tygodnia (dotyczącym granatów) został rozgnieciony.

Ratowanie świata

Thora, wyznawczyni Thora. - Fortnite – aktualizacja 5.21 z ciężkim karabinem snajperskim i Szybującymi pięćdziesiątkami - wiadomość - 2018-08-16
Thora, wyznawczyni Thora.

Ratowanie świata jak zwykle prezentuje graczom PvE nowe wyzwanie tygodniowe. Tym razem należy się przygotować na Kuloodporne Pustaki w ramach trwającego Hordobicia. Tych specjalnych przeciwników pokonać można jedynie za pomocą broni białej, pułapek i specjalnych zdolności. Ninje do boju! Kolejną bohaterką (już dostępną w sklepie gry) jest zaś Thora – budowniczy maszynistka. Nowa postać skupia się na kontroli terenu i jeszcze bardziej zabójczych pułapkach. Ponadto w kodzie gry znalazły się drobne poprawki działania obecnego wydarzenia (brak modyfikatorów misji, aktywacja urządzeń ATLAS, postępy w misjach).

  1. Informacje o aktualizacji 5.21
  2. Oficjalna strona internetowa gry Fortnite
  3. Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry
Fortnite – aktualizacja 5.21 z ciężkim karabinem snajperskim i Szybującymi pięćdziesiątkami - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.