Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 9 lipca 2018, 11:57

autor: Osti

Rainbow Six Siege – Ubisoft idzie na wojnę z cheaterami

Ubisoft planuje podjąć zupełnie nowe kroki w walce z cheaterami, którzy próbują oszukiwać w Rainbow Six: Siege. Szykuje się fala banów.

Jakie kroki podejmie Ubisoft, aby wyeliminować cheaterów? - Rainbow Six Siege – Ubisoft idzie na wojnę z cheaterami  - wiadomość - 2018-07-10
Jakie kroki podejmie Ubisoft, aby wyeliminować cheaterów?

Ubisoft systematycznie rozwija swoją sieciową strzelankę, która miesiąc temu otrzymała operację Para Bellum. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege trapione jest jednak przez cheaterów, będących zmorą wszystkich online’owych tytułów. Francuski wydawca zwiększył zatem wysiłki mające na celu wyeliminowanie „niepożądanego elementu” z gry.

W ciągu ostatnich kilku tygodni Ubisoft zwiększył intensywność wewnętrznych testów mających sprawdzić poziom bezpieczeństwa Rainbow Six: Siege. Dzięki temu możliwe będzie odkrywanie słabych punktów w strukturze gry. Twórcy pochwalili się, że już udało się wprowadzić hotfix zabezpieczający przed jednym z nowych „haków”.

Począwszy od 16 lipca planowana jest pierwsza fala banów, które dotknąć mają 600 kont. Zgodnie z Kodeksem Postępowania Rainbow Six: Siege, karani będą nie tylko cheaterzy, ale i wszyscy gracze, którzy czerpią korzyści z ich działania.

Kolejnym krokiem do zwiększenia bezpieczeństwa będzie wprowadzenie dwustopniowej weryfikacji na PC. Przejście przez ten proces będzie niezbędne, aby wziąć udział w meczu rankingowym. Aktualnie trwają testy związane z implementacją tej funkcji, która ma zostać wprowadzona tak szybko, jak tylko to będzie możliwe.

Ubisoft donosi, że pracuje także nad usprawnieniem matchmakingu. Jednym z priorytetów jest anulowanie wyników meczów, w których obecny był zbanowany cheater. Większą kontrolą mają być objęte różnice w umiejętnościach – gracze początkujący o niskiej randze nie będą już musieli tak często mierzyć się z wysokopoziomowymi przeciwnikami.

Rainbow Six Siege – Ubisoft idzie na wojnę z cheaterami  - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege