Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 9 lipca 2018, 09:08

autor: Aquma

Battlefield 5 – zobacz gameplay z wersji alfa w 4K i 60 FPS

W serwisie YouTube można obecnie zobaczyć kilkunastominutowy gameplay z wersji alfa Battlefielda V. Materiał został nagrany w rozdzielczości 4K i 60 klatkach animacji na sekundę.

Battlefield V potrafi zachwycić oprawą. - Battlefield 5 – zobacz gameplay z wersji alfa w 4K i 60 FPS - wiadomość - 2018-07-11
Battlefield V potrafi zachwycić oprawą.

Jeden z youtuberów zachwycił się oprawą graficzną wersji alfa Battlefielda V na tyle, że zdecydował się nagrać kilkunastominutowy filmik prezentujący zimową mapę, która znajdzie się w nowej produkcji EA DICE.

Druga wojna światowa w 4K i 60 FPS-ach

Film prezentuje grę w maksymalnych ustawieniach grafiki (mowa o wydaniu na PC), rozdzielczości 4K oraz 60 klatkach animacji na sekundę i niewątpliwie pokazuje siłę drzemiącą w najnowszej wersji stworzonego przez studio EA DICE, flagowego silnika Frostbite. Autor chwali się, że jest to najlepiej wyglądający tego typu materiał, jaki można obecnie zobaczyć w serwisie YouTube. Wszystko dzięki temu, że został nagrany w ekstremalnie wysokiej jakości, bez niemal żadnych strat (nie licząc niestety koniecznej kompresji wymuszanej przez YouTube przy wrzucaniu filmu na stronę).

Zamarzanie z klasą, czyli cudny biały puch

Poza imponującymi, ale typowymi już dla współczesnych FPS-ów świetnymi modelami, teksturami i oświetleniem, wrażenie robi przede wszystkim przywiązanie do szczegółów. Uwagę przykuwa śnieg, którego płatki osiadają na budynkach zgodnie z kierunkiem wiatru i wpadają do pomieszczeń po rozbiciu okna. Podobnie jak np. w Uncharted 2, Rise of the Tomb Raider czy God of War, postacie poruszające się po kolana w białym puchu zostawiają za sobą ślady. Pojazdy wpływają na jego strukturę jeszcze mocniej. Całość wygląda bardzo realistyczne – tak dobrego śniegu autentycznie jeszcze chyba w grach nie było, a już na pewno nie w strzelance skupiającej się na trybie wieloosobowym.

Śnieg jest w Battlefield V dokładnie tam, gdzie być powinien.
Śnieg jest w Battlefield V dokładnie tam, gdzie być powinien.

Realizm przede wszystkim – system fizyki i animacje

Świetne wrażenie robi też poziom zniszczalności otoczenia. Zapomnijcie o sztucznie wyglądających dziurach i dziwnie przewracających się ścianach, przywodzących na myśl skojarzenia z domkami z kart. W Battlefieldzie 5 możemy niszczyć duże części budynków – np. dachy, naroża – doprowadzając tym samym do realistycznie wyglądającego zawalenia się niemal całej struktury. Destrukcja nie jest stuprocentowa – pewne elementy pozostają na mapie – ale i tak trudno się nią nie zachwycić. Pewną ciekawostkę stanowi też fakt, że będziemy mieli możliwość odbudowywania kawałków budynków i stawiania własnych barykad.

Oto co zostało ze zniszczonego budynku.
Oto co zostało ze zniszczonego budynku.

Poprawiono również animacje i fakt ten nie pozostaje bez konkretnego wpływu na rozgrywkę – np. poprzez wydłużenie czasu, którego medycy potrzebują na uratowanie towarzysza. Poruszanie się, strzelanie, umieranie – praktycznie wszystko wygląda teraz lepiej i bardziej realistycznie.

Battlefield V zadebiutuje na pecetach, PlayStation 4 oraz Xboksie One 19 października tego roku. Gra będzie dostępna w pełnej polskiej wersji językowej.

  1. Gdzie się podziała II wojna światowa? Analiza gry Battlefield V
  2. EA DICE – strona oficjalna
Battlefield 5 – zobacz gameplay z wersji alfa w 4K i 60 FPS - ilustracja #4

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Battlefield V

Battlefield V