Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość kino i TV 6 czerwca 2018, 13:35

autor: Czarny Wilk

Zwiastun Mortal Engines od twórców Władcy Pierścieni

Wytwórnia Universal Pictures opublikowała zwiastun Zabójczych maszyn, superprodukcji osadzonej w postapokaliptycznym świecie, w którym ludzie żyją w gigantycznych mobilnych miastach.

W sieci pojawił się kolejny zwiastun Zabójczych maszyn, nowej superprodukcji, za którą odpowiada m.in. Peter Jackson, reżyser adaptacji kultowej trylogii Władcy Pierścieni. W przeciwieństwie do poprzedniego materiału filmowego, teasera z grudnia 2017 roku, nowy trailer skupia się nie tylko na prezentacji świata przedstawionego, ale także na pokazaniu zarysu fabularnego produkcji.

W przeciwieństwie do Władcy Pierścieni i Hobbita, Mortal Engines nie będzie produkcją fantasy, a filmem przygodowym osadzonym w postapokaliptycznym świecie, w którym kataklizmy naturalne zmusiły ludzkość do życia w olbrzymich maszynach służących za mobilne miasta. Głównymi bohaterami produkcji będą Tom (Robert Sheehan) i Hester (Hera Hilmar). Tom całe swoje życie spędził w Londynie, ale gdy zapobiega zamachowi Hester na Thaddeusa (Hugo Weaving), jednego z wysoko postawionych mieszkańców ruchomego miasta, los zmusza parę do ucieczki.

Zabójcze maszyny zapowiadają się przede wszystkim na ucztę dla oczu. - Zwiastun postapokaliptycznego Mortal Engines od twórców Hobbita - wiadomość - 2018-06-06
Zabójcze maszyny zapowiadają się przede wszystkim na ucztę dla oczu.

Film jest adaptacją pierwszego tomu książek napisanych przez Philipa Reeve’a. Peter Jackson jest jednym z producentów i scenarzystów produkcji. Za kamerą stanął Christian Rivers, wieloletni współpracownik Jacksona, który pomagał mu w pracach nad większością jego filmów. Mortal Engines w kinach zadebiutuje 14 grudnia 2018 roku.

Zwiastun postapokaliptycznego Mortal Engines od twórców Hobbita - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.