Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość kino i TV 11 maja 2018, 10:02

autor: Czarny Wilk

Serial Star Wars od Jona Favreau z akcją osadzoną po Powrocie Jedi

Poznaliśmy pierwsze informacje o zapowiedzianym dwa miesiącu temu serialu osadzonym w uniwersum Gwiezdnych wojen, nad którym pracuje reżyser pierwszych dwóch Iron Manów.

Dwa miesiące temu dowiedzieliśmy się, że Jon Favreau, reżyser pierwszych dwóch Iron Manów, Kowbojów i obcych oraz Księgi dżungli z 2016 roku, stworzy serial osadzony w uniwersum Gwiezdnych wojen. Wówczas nie znaliśmy żadnych detali o nadchodzącej produkcji, ale w końcu uległo to zmianie.

Osadzenie serialu stosunkowo niedługo po Powrocie Jedi tworzy sporo interesujących możliwości - Serial Star Wars od Jona Favreau z akcją osadzoną po Powrocie Jedi - wiadomość - 2018-05-12
Osadzenie serialu stosunkowo niedługo po Powrocie Jedi tworzy sporo interesujących możliwości

Podczas wywiadu udzielonego serwisowi Nerdist Favreau ujawnił, że tworzona przez niego produkcja skupi się na zupełnie nowych bohaterach i przedstawi wydarzenia rozgrywające się siedem lat po zakończeniu Powrotu Jedi. Oznacza to, że w końcu poznamy więcej informacji o dotąd niezbyt eksploatowanym okresie, w trakcie którego powołana została Nowa Republika, Imperium ostatecznie upadło, a na jego zgliszczach rodził się Najwyższy Porządek.

Disney chciałby rozpocząć emisję serialu Jona Favreau w 2019 roku, czyniąc z niego jedną z głównych atrakcji własnej platformy streamingowej, której debiut również zaplanowany został na ten rok. Warto w tym miejscu dodać, że nie będzie to pierwsze spotkanie reżysera z uniwersum Star Wars – wcześniej podkładał on głos jednej z epizodycznych postaci w animowanych Wojnach klonów, zobaczymy go również w pomniejszej roli w debiutującym w tym miesiącu Hanie Solo: Gwiezdnych wojnach – historiach.

Serial Star Wars od Jona Favreau z akcją osadzoną po Powrocie Jedi - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.