Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pogłoski 10 maja 2018, 13:55

autor: AlexB

RAGE 2 istnieje? Bethesda bawi się z fanami

Nie cichną echa wczorajszego ujawnienia przez sieć sklepów Walmart listy gier, które być może zostaną oficjalnie zapowiedziane podczas nadchodzących targów E3. Do całej sytuacji w nieco żartobliwy sposób odniosła się firma Bethesda.

Fani pierwszego RAGE’a z 2010 roku z pewnością z otwartymi ramionami przyjęliby kontynuację. - RAGE 2 istnieje? Bethesda bawi się z fanami - wiadomość - 2018-05-11
Fani pierwszego RAGE’a z 2010 roku z pewnością z otwartymi ramionami przyjęliby kontynuację.

Wczorajsze popołudnie zupełnie niespodziewanie przyniosło niezwykle interesujące wieści dla graczy. Wszystko za sprawą kanadyjskiego oddziału sieci supermarketów Walmart, który przez pomyłkę opublikował listę produkcji dostępnych w ramach przedsprzedaży. Znalazły się na niej pozycje, które nie zostały jeszcze oficjalnie zapowiedziane, takie jak nowy Splinter Cell czy Assassin's Creed. Oczywiście wszystkie zostały szybko usunięte ze strony sklepu, lecz dowody w postaci screenów krążą po sieci. Stały się one podstawą do spekulacji, które z tych gier będą obecne podczas nadchodzących targów E3. Postawiło to w niezbyt komfortowej sytuacji producentów. Jak bowiem wyjść z całej sytuacji? Można na przykład spróbować obrócić wszystko w żart.

Tak postąpiły osoby odpowiedzialne za prowadzenie uśpionego od kilku lat oficjalnego twitterowego konta strzelanki RAGE, której sequel znalazł się na opublikowanej wczoraj przez Walmart liście. Zwróciły one uwagę na błędy znajdujące się na pełniącej funkcję placeholdera okładce produkcji. Między innymi w rogu brakuje oznaczenia wiekowego, a font, którym zapisano tytuł, jest nieprawidłowy.

Pamiętajcie, tytuł RAGE piszemy tylko dużymi literami! / Źródło: Twitter - RAGE 2 istnieje? Bethesda bawi się z fanami - wiadomość - 2018-05-11
Pamiętajcie, tytuł RAGE piszemy tylko dużymi literami! / Źródło: Twitter

Do dyskusji pod przytoczonym wpisem dołączył Pete Hines, wiceprezes firmy Bethesda, który z przymrużeniem oka zrugał swoich podwładnych, pisząc „Właśnie dlatego nie możemy mieć fajnych rzeczy.”. Swoje trzy grosze dorzuciły również osoby prowadzące oficjalne twitterowe konto twórców serii The Elder Scrolls, które skwitowały całą sytuacją prostym, lecz jakże wymownym słowem „Koleś.”.

Oto winowajca całego zamieszania - lista gier opublikowana przez Wallmart. / Źródło: Gematsu - RAGE 2 istnieje? Bethesda bawi się z fanami - wiadomość - 2018-05-11
Oto winowajca całego zamieszania - lista gier opublikowana przez Wallmart. / Źródło: Gematsu

Cała ta wymiana zdań jeszcze bardziej skonfundowała społeczność graczy. Część bierze ją za dowcip od początku do końca, który pojawił się wyłącznie w celach wizerunkowych. Inni znajdują w niej potwierdzenie, że RAGE 2 faktycznie powstaje, a Walmart popsuł jedną z największych niespodzianek konferencji Bethesdy na targach E3. Ci drudzy podkreślają, że nikt nie zaprzeczył plotce, a Pete Hines bardzo rzadko wypowiada się w tematach dotyczących pogłosek, które nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.

Zatem czy RAGE 2 istnieje? I co z tajemniczym projektem Starfield? A może nastąpi zwrot akcji i okaże się, że to jedna i ta sama gra? Odpowiedzi na te pytania powinniśmy poznać za nieco ponad miesiąc.

RAGE 2 istnieje? Bethesda bawi się z fanami - ilustracja #4

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

RAGE 2

RAGE 2