Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 1 maja 2018, 12:07

Project 7, nowa gra Remedy Entertainment, zostanie pokazana podczas E3

Podczas targów E3 poznamy szczegóły (w tym prawdziwy tytuł) nowej gry studia Remedy Entertainment, znanej dotychczas jako Project 7. Jej prezentacja znalazła się na liście tytułów, które w Los Angeles zaprezentuje wydawca 505 Games.

Czym jest tajemniczy Project 7, nowa gra studia Remedy Entertainment (znanego głównie za sprawą dwóch odsłon cyklu Max Payne)? Na razie o kolejnej produkcji Finów wiemy dość niewiele, ale ta niewiedza potrwa jeszcze tylko nieco ponad miesiąc. Tytuł pojawił się bowiem na liście pozycji, które zaprezentuje dziennikarzom wydawca 505 Games podczas targów E3, rozpoczynających się 12 czerwca. Niestety, wygląda na to, że w Los Angeles firma zaprezentuje tylko pokaz, a nie grywalną wczesną wersję gry – prasa nie będzie mogła więc przekazać wrażeń z rozgrywki.

Już w przyszłym miesiącu będziemy mogli rzucić okiem na projekt, nad którym Remedy Entertainment pracowało od wydania Quantum Break. - Project 7, nowa gra Remedy Entertainment, zostanie pokazana podczas E3 - wiadomość - 2018-05-01
Już w przyszłym miesiącu będziemy mogli rzucić okiem na projekt, nad którym Remedy Entertainment pracowało od wydania Quantum Break.
Project 7, nowa gra Remedy Entertainment, zostanie pokazana podczas E3 - ilustracja #2

Project 7 z pewnością jest najbardziej interesującym dla fanów Remedy Entertainment obecnym przedsięwzięciem studia. Należy jednak pamiętać, że oprócz tego Finowie mają w planach na ten rok rozpoczęcie prac nad kolejną grą. Cały czas pracują też nad kampanią dla pojedynczego gracza do sieciowej strzelanki CrossFire 2.

Choć o Project 7 (jak możecie się domyślić, to tylko nazwa robocza – podczas E3 powinniśmy poznać prawdziwy tytuł) usłyszeliśmy po raz pierwszy już ponad rok temu, detali na temat gry wciąż jest bardzo niewiele. Wiemy, że Remedy Entertainment nie skupi się w niej wyłącznie na kampanii dla pojedynczego gracza, jak w poprzednich dziełach studia, włączając elementy zabawy wieloosobowej – prawdopodobnie kooperacji. Poza tym przedsięwzięcie nie zapowiada się dla fińskiego zespołu na coś szczególnie nowego. Z ujawnionego w lutym raportu finansowego wynika, że Project 7 to trzecioosobowa gra akcji z dużym naciskiem na „kinowość” przedstawianej historii, oparta na autorskim silniku o nazwie Northlight. Jej premiera zaplanowana jest na 2019 rok, na PC, PlayStation 4 i Xboksa One.

Finowie lubują się w eksperymentach w rozgrywce oraz narracji. Nie zawsze wychodzi to jednak bez zarzutu. - Project 7, nowa gra Remedy Entertainment, zostanie pokazana podczas E3 - wiadomość - 2018-05-01
Finowie lubują się w eksperymentach w rozgrywce oraz narracji. Nie zawsze wychodzi to jednak bez zarzutu.

O jakość finalnego produktu raczej nie powinniśmy się obawiać, bo Remedy Entertainment jak dotąd dostarczało co najmniej solidne produkcje. O studiu zrobiło się głośno w 2001 roku po wydaniu Max Payne’a – trzecioosobowej gry akcji z nowatorską jak na swe czasy mechaniką bullet-time, pozwalającą spowalniać czas i zapewniającą widowiskowe strzelaniny. Po ciepło przyjętej kontynuacji Finowie wyprodukowali inspirowaną twórczością Stephena Kinga mieszankę horroru i thrillera o tytule Alan Wake, a dwa lata temu wypuścili Quantum Break, innowacyjne połączenie interaktywnej rozrywki i aktorskiego serialu. Ta ostatnia pozycja, wydana na PC i Xboksa One, jest jednocześnie najsłabiej ocenianym z wysokobudżetowych projektów Remedy Entertainment. Trzymamy kciuki, by ich następne dzieło okazało się lepsze.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Remedy Entertainment
Project 7, nowa gra Remedy Entertainment, zostanie pokazana podczas E3 - ilustracja #4

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.