Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Friendly Fire 23 kwietnia 2018, 17:18

autor: Redakcja GRYOnline.pl

Rocket League Wiosenne granie – wyniki, relacja i nowy ranking

Wiosenne granie w Rocket League było jednym z naszych najbardziej wyrównanych i zaciętych zawodów. Bramki w ostatnich sekundach, dogrywki i zwycięstwa debiutantów. Obejrzyj relacje i sprawdź aktualny ranking.

Rocket League Wiosenne granie – wyniki, relacja i nowy ranking - ilustracja #1

W ostatni piątek miały miejsce zawody Wiosenne granie, podczas których na stadionach Rocket League walczyło ze sobą niemal 30 dwuosobowych drużyn. Chyba nigdy w historii naszych turniejów mecze nie były tak wyrównane i zaciekłe.

Już w ćwierćfinale z szansą na puchar musiała pożegnać się drużyna „Mama mi pozwoliła”, czyli zwycięzcy naszych poprzednich zawodów. Po niezwykle wyrównanej walce ulegli oni czarnemu koniowi turnieju i drużynie, która szybko stała się ulubieńcem twitchowego chatu – „Kurła Team”. Mimo że pierwsze starcie wygrali faworyci, to chłopakom z Kurła udało się zwyciężyć po dogrywce w drugim pojedynku, a następnie zakończyć trzeci mecz jedną bramką przewagi. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.

Po drugiej stronie drabinki również nie obyło się bez niespodzianek. Debiutanci z „chicken walmart” w równie zaciętym starciu pokonali półfinalistów poprzednich zawodów, czyli drużynę „Predator56”. Najpierw zwyciężyli 5:2, później przegrali 2:3, a następnie zakończyli mecz skromnym, ale jakże ważnym wynikiem 1:0.

Po krótkiej przerwie przyszła pora na półfinały. O ile pierwszy z nich zakończył się dość pewnym zwycięstwem „chicken walmart” nad „StudyZ” (2:0), o tyle w drugim znowu mieliśmy masę emocji. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny „Kurła Team” oraz „123”. W składzie tej drugiej drużyny grali finalista naszego poprzedniego turnieju kublik oraz jego nowy partner k1npatsu, więc można było spodziewać się spotkania na bardzo wysokim poziomie. W pierwszym meczu zawodnicy „123” musieli zaakceptować wyższość IFORa oraz Wuzika, ale szybko się otrząsnęli i w dwóch kolejnych nie dali swoim przeciwnikom większych szans, wygrywając 6:2 i 4:2.

Ich dobra passa trwała również na początku turniejowego finału. W pierwszym meczu wysoko wygrali z debiutantami z „chicken walmart”, osiągając wyniki 5:2. Później nie było jednak już tak łatwo. Bebz i Zamas stawili zacięty opór w drugim pojedynku, żeby ostatecznie wygrać go po dogrywce 5:4. Finałowe spotkanie nie obfitowało może w bramki, ale również dostarczyło masę emocji. Gdy wydawało się już, że nie obejdzie się bez dogrywki, 20 sekund przed końcem Bebz popisał się pięknym strzałem z połowy boiska i ustalił wyniki na 2:1. Tak też zakończył się cały finał, zapewniając zwycięstwo w turnieju drużynie „chicken walmart”.

Pełną drabinkę zawodów znajdziecie poniżej oraz na stronie turnieju w serwisie Toornament. Zapraszamy też do obejrzenia pełnej relacji z zawodów na Twitchu.

Brakuje ci zawodnika do drużyny? Chcesz pogadać z naszymi redaktorami? Masz pytania odnośnie turnieju? Wpadnij na naszego Discorda.

Turniejowy ranking

Od jakiegoś czasu zaczęliśmy prowadzić ranking obejmujący wszystkie nasze turnieje. Każdy uczestnik dowolnych zawodów zdobywa punkty, które zdecydują o jego pozycji w rankingu. Zasady prezentują się następująco:

1. Udział w turnieju - 10p.

2. Udział w turnieju każdej kolejnej nowej gry - 20p.