Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 5 kwietnia 2018, 11:47

autor: Vergil

Spyro Reignited Trilogy - okładka, screeny i data premiery [Aktualizacja: oficjalna zapowiedź]

Meksykańska wersja serwisu Amazon zamieściła na swoich stronach kartę Spyro Reignited Trilogy – pakietu zawierającego zremasterowane wersje pierwszych trzech części cyklu Spyro The Dragon. [Aktualizacja: Activision oficjalnie zapowiedziało projekt]

AKTUALIZACJA #2:

Doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi Spyro Reignited Trilogy. Produkcja, nad którą czuwa studio Toys for Bob (zespół pracuje również nad Crash Bandicoot N. Sane Trilogy w wersji na Nintendo Switch), zmierza na PlayStation 4 i Xboksa One, a jej premiera odbędzie się 21 września.

W komunikacie wystosowanym przez deweloperów można wyczytać, że dokładają starań, by „materiał źródłowy” został potraktowany z należytym szacunkiem. Ich celem jest zachowanie „ducha i magii” oryginałów, a jednocześnie wzbogacenie całości o elementy, bez których trudno sobie wyobrazić współczesne tytuły. Mowa nie tylko o pięknej grafice i odświeżonym soundtracku autorstwa Stewarta Copelanda, lecz także o możliwości sterowania kamerą, systemie automatycznego zapisu stanu rozgrywki czy szerszym zakresie opcji związanych z szybką podróżą. Poniżej znajdziecie pierwszy zwiastun tej kompilacji.

AKTUALIZACJA: dzięki serwisowi Resetera mamy też garść obrazków z omawianego remastera – w tym takich, które prezentują porównanie grafiki z oryginalnej i odświeżonej wersji. Jest na co czekać! Galerię możecie obejrzeć poniżej

Spyro wraca. Na razie tylko w formie remastera. - Spyro Reignited Trilogy - okładka, screeny i data premiery [Aktualizacja: oficjalna zapowiedź] - wiadomość - 2018-04-06
Spyro wraca. Na razie tylko w formie remastera.

W meksykańskiej odsłonie serwisu Amazon pojawiła się karta Spyro Reignited Trilogy. Kolekcja ma zadebiutować 21 września i zawierać gry Spyro the Dragon, Spyro 2: Ripto’s Rage! oraz Spyro: Year of the Dragon. Wszystkie trzy tytuły mają się charakteryzować poprawionym modelem sterowania oraz znacznie atrakcyjniejszą niż pierwowzory oprawą graficzną. Choć teoretycznie jest to wciąż plotka (nie mamy oficjalnego potwierdzenia od wydawcy, czy platform docelowych), to jednak warto odnotować, że towarzyszy jej zdjęcie okładki, a informacja pojawia się krótko po ciekawej akcji promocyjnej, w ramach której na prima aprilis redakcjom niektórych serwisów gamingowych wysłano… fioletowe smocze jaja. Przesyłce towarzyszyła notka „coś się zaraz wykluje”, zaś nadawcą był niejaki Falcon McBob, którego prywatne konto na Twitterze jest powiązane ze @SpyrotheDragon.

Okładka kolekcji Spyro Reignited Trilogy.
Okładka kolekcji Spyro Reignited Trilogy.

Tym, których pamięć nie sięga aż tak daleko przypominamy, że uroczy smok Spyro był bohaterem trójwymiarowych platformówek, powołanym do życia w prehistorycznej już niemalże epoce pierwszego PlayStation. Seria powracała na rynek wielokrotnie (ostatni raz w 2008 roku – przy okazji średnio udanego The Legend of Spyro: Dawn of the Dragon), jednak nigdy nie cieszyła się popularnością tak dużą, jak na samym początku swojego istnienia.

O remasterze właśnie pierwszych trzech gier mówiło się w kuluarach od pewnego czasu – mniej więcej od momentu, kiedy na rynku pojawiła się przyjęta ze sporym entuzjazmem, odświeżona kolekcja Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, stworzona przez studio Vicarious Visions. Pamiętając o tym, z jaką starannością odnowiono i przedstawiono dzisiejszym graczom przygody Crasha Bandicoota, chyba możemy być spokojni o efekty prac (nieznanego na razie, ale wybór zdaje się oczywisty) studia, któremu właściciel marki – firma Activision – polecił przygotowanie Spyro Reignited Trilogy. Trzymamy kciuki za udaną produkcję.

Galeria screenshotów

  1. Odświeżona trylogia Spyro prawdopodobnie jeszcze w tym roku
  2. Activision – strona oficjalna
Spyro Reignited Trilogy - okładka, screeny i data premiery [Aktualizacja: oficjalna zapowiedź] - ilustracja #6

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.