Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 5 kwietnia 2018, 09:34

autor: Adrian Werner

Far Cry 5 najszybciej sprzedającą się odsłoną marki

O Far Cry 5 już można mówić jako o wielkim sukcesie. Firma Ubisoft pochwaliła się, że gra radzi sobie lepiej niż jakakolwiek wcześniejsza odsłona marki i sprzedaje się dwa razy szybciej niż Far Cry 4. Ponadto tytuł zaliczył drugi najlepszy debiut w historii wydawcy.

Far Cry 5 radzi sobie lepiej niż zeszłoroczne hity Ubisoftu, czyli Assassin’s Creed Origins oraz Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands. - Far Cry 5 najszybciej sprzedającą się odsłoną marki - wiadomość - 2018-04-05
Far Cry 5 radzi sobie lepiej niż zeszłoroczne hity Ubisoftu, czyli Assassin’s Creed Origins oraz Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands.

Przedwczoraj pisaliśmy, że Far Cry 5 zaliczył najlepszy pudełkowy debiut w historii marki na rynku brytyjskim. Teraz wydawca gry, czyli firma Ubisoft, podzieliła się innymi informacjami pokazującymi skalę sukcesu tej produkcji.

Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że tytuł jest najszybciej sprzedającą się odsłoną cyklu. Porównując wyniki z pierwszego tygodnia od premiery, Far Cry 5 rozeszło się w dwukrotnie większym nakładzie niż Far Cry 4. Na dystrybucję cyfrową przypadła połowa z zakupionych przez graczy egzemplarzy. Ponadto najnowsza część serii zaliczyła drugi najlepszy debiut w historii firmy Ubisoft. Rekordzistą w przypadku tego wydawcy pozostaje Tom Clancy's The Division.

Far Cry 5 cieszyło się również dużą popularnością w serwisie Twitch, gdzie w pierwszym tygodniu od premiery streamerzy pokazali łącznie 55 tysięcy godzin z tej produkcji. Z kolei na YouTube materiały z gry wyświetlono ponad 117 mln razy. To rekordy w przypadku tytułów wydanych przez Ubisoft.

Wydawca podzielił się również garścią innych ciekawych faktów odnośnie gry. W pierwszym tygodniu ponad 8 tysięcy graczy wpadło w zasadzki skunksów. W ciągu tych siedmiu dni użytkownicy ocalili 177 mln cywilów i spędzili 1,1 mln godzin z niedźwiedziem o ksywce Cheeseburger. Spośród ludzkich towarzyszy broni największym wzięciem cieszy się Nick Rye, a spośród zwierząt pies Boomer.

Far Cry 5 trafiło do sprzedaży 27 marca na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Na wszystkich trzech platformach gra oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Na razie Ubisoft nie podało konkretnych wyników sprzedaży. Jedyne dane, jakie posiadamy pochodzącą z serwisu Steam Spy, dzięki któremu wiemy, że użytkownicy Steam zakupili do tej pory ponad 653 tys. egzemplarzy gry. Warto pamiętać, że pełen wynik wersji pecetowej jest jeszcze wyższy, gdyż można ją kupić także w uPlay, a klucze do tej usługi są dołączane są do wydań pudełkowych.

  1. Recenzja gry Far Cry 5 – szalony sandbox
  2. Oficjalna strona gry
  3. Wszystko o Far Cry 5 (data premiery, wymagania sprzętowe)
Far Cry 5 najszybciej sprzedającą się odsłoną marki - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Far Cry 5

Far Cry 5