Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 3 kwietnia 2018, 08:59

autor: Adrian Werner

Far Cry 5 sprzedaje się jak ciepłe bułeczki

Far Cry 5 okazało się dużym sukcesem. Gra zaliczyła najlepszy debiut marki w Wielkiej Brytanii, a na Steam produkcja przyćmiła wyniki Assassin's Creed Origins i Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands.

Far Cry 5 radzi sobie wyśmienicie. - Far Cry 5 sprzedaje się jak ciepłe bułeczki  - wiadomość - 2018-04-03
Far Cry 5 radzi sobie wyśmienicie.

Raptem siedem dni minęło od premiery Far Cry 5, czyli najnowszej odsłony popularnego cyklu sandboksowych strzelanek firmy Ubisoft. Już teraz jednak wiadomo, że produkcja okazała się dużym sukcesem. W Wielkiej Brytanii tytuł był największym bestsellerem zeszłego tygodnia. Co więcej, gra zaliczyła najlepszy pudełkowy debiut w historii marki na rynku brytyjskim.

W Wielkiej Brytanii 60% sprzedanych egzemplarzy gry przypadło na edycję PlayStation 4. Ta wersja zaliczyła szósty najlepszy tydzień w historii wśród wydań przeznaczonych na pojedynczą platformę sprzętową.

Na razie nie ujawniono wyników sprzedaży gry na całym świecie. Dzięki serwisowi Steam Spy wiemy jednak, że pecetowa wersja Far Cry 5 również cieszy się dużą popularnością i znalazła już około 600 tysięcy nabywców. Liczba ta jest tym bardziej imponująca, że dotyczy wyłącznie egzemplarzy zakupionych w serwisie Steam. Produkcja sprzedawana jest również w uPlay, a klucze do tej usługi są jedynymi, jakie dołączane są do wydań pudełkowych.

Wszystko wskazuje, że - przynajmniej na PC - Far Cry 5 jest największym sukcesem Ubisoftu od dłuższego czasu. Na dojście do granicy 600 tysięcy egzemplarzy zeszłoroczne przeboje wydawcy, czyli Assassin's Creed Origins i Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands potrzebowały bowiem wielu miesięcy.

Warto także wspomnieć, że w najgorętszym momencie wczorajszego dnia w Far Cry 5 bawiło się na Steam ponad 84 tys. osób jednocześnie. Dla porównania, dla Assassin's Creed Origins rekordem jest 41 tys. a dla Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands 45 tys.

Przypomnijmy, że Far Cry 5 ukazało się 27 marca na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Na wszystkich trzech platformach gra oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Produkcja została przyjęta ciepło - wydanie na PlayStation 4 posiada średnią ocen na poziomie 81% według serwisu Metacritic. Nasz recenzent był trochę bardziej surowy i wystawił tytułowi notę 7.5/10.

  1. Recenzja gry Far Cry 5 – szalony sandbox
  2. Oficjalna strona gry
  3. Wszystko o Far Cry 5 (data premiery, wymagania sprzętowe)
Far Cry 5 sprzedaje się jak ciepłe bułeczki  - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Far Cry 5

Far Cry 5