Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 3 marca 2018, 09:03

autor: Adrian Werner

Beyond the Baltic Sea kolejnym dodatkiem do Euro Truck Simulator 2

Studio SCS Software zapowiedziało Euro Truck Simulator 2: Beyond the Baltic Sea, czyli kolejny dodatek do przebojowego symulatora ciężarówek. Produkcja skoncentruje się na odwzorowaniu terenów Litwy, Łotwy i Estonii, jak również fragmentów Finlandii oraz Rosji.

Dodatek powinien zadebiutować w tym roku. - Beyond the Baltic Sea kolejnym dodatkiem do Euro Truck Simulator 2 - wiadomość - 2018-03-03
Dodatek powinien zadebiutować w tym roku.
EURO TRUCK SIMULATOR 2 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: SCS Software
  2. Wydawca: SCS Software
  3. Gatunek: symulator
  4. Platformy: PC
  5. Data premiery: 19 października 2012 r.

Pomimo prawie sześciu lat na karku gra Euro Truck Simulator 2 wciąż cieszy się imponującą popularnością. Duża w tym zasługa regularnie wydawanych dodatków. Właśnie poznaliśmy pierwsze konkrety odnośnie kolejnego rozszerzenia, które nazwane zostało Beyond the Baltic Sea, choć autorzy podkreślają, że jest to tytuł tymczasowy i może w przyszłości ulec zmianie.

Zgodnie z nazwą, dodatek skoncentruje się na terenach krajów bałtyckich, czyli Litwy, Łotwy i Estonii. Do tego dojdą południowe rejony Finlandii oraz fragment Rosji, wliczając w to drugie największe miasto w tym kraju, czyli Petersburg.

Mapa pokazująca, jakie terytoria obejmie dodatek. - Beyond the Baltic Sea kolejnym dodatkiem do Euro Truck Simulator 2 - wiadomość - 2018-03-03
Mapa pokazująca, jakie terytoria obejmie dodatek.

Autorzy podkreślają, że tereny objęte dodatkiem posiadają unikalną architekturę, przemysł oraz infrastrukturę transportową i wszystko to zostanie wiernie odwzorowanie w rozszerzeniu, oferując nam odmienne doświadczenia od tego, do czego przyzwyczaili się fani gry.

Euro Truck Simulator 2: Beyond the Baltic Sea będzie dodatkiem niesamodzielnym, co oznacza, że do zabawy wymagane ma być posiadanie podstawowej wersji gry. Na razie autorzy nie są gotowi podać planowanej daty premiery. Najprawdopodobniej możemy się jej jednak spodziewać w tym roku.

Przypomnijmy, że Euro Truck Simulator 2 zadebiutował w październiku 2012 roku. Pomimo niszowej tematyki, gra okazała się wielkim przebojem. Według danych Steam Spy w samym tylko serwisie Steam sprzedano ponad 5 mln egzemplarzy. Do tego produkcja wciąż cieszy się bardzo dużą popularnością. W najgorętszym momencie wczorajszego dnia w tytuł ten bawiło się ponad 27 tysięcy graczy jednocześnie.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Euro Truck Simulator 2 - tirem po drogach Europy
  3. Testujemy grę Euro Truck Simulator 2 w wersji 1.19 - z wizytą u bratanków
Beyond the Baltic Sea kolejnym dodatkiem do Euro Truck Simulator 2 - ilustracja #8

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.