Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 8 lutego 2018, 18:32

autor: Vergil

Dziś premiera Civilization VI: Rise and Fall

Sid Meier's Civilization VI: Rise and Fall trafiło do sprzedaży. Rozszerzenie oddaje w ręce graczy osiem nowych cywilizacji i dziewięciu dodatkowych liderów oraz wprowadza szereg istotnych zmian i świeżych rozwiązań w mechanice rozgrywki.

Rise and Fall, czyli zapowiedziany w listopadzie zeszłego roku dodatek do szóstej odsłony cyklu Sid Meier’s Civilization, trafił dzisiaj do sprzedaży. Add-on kupicie na Steamie za 128,90 złotych – warto jednak pamiętać, że do jego uruchomienia wymagana jest podstawowa wersja gry Sid Meier’s Civilization VI.

Zmiany – słowo doskonale opisujące Sid Meier’s Civilization VI: Rise and Fall. Czy jednak nowe rozwiązania przypadną graczom do gustu? - Dziś premiera Civilization VI: Rise and Fall - wiadomość - 2018-02-08
Zmiany – słowo doskonale opisujące Sid Meier’s Civilization VI: Rise and Fall. Czy jednak nowe rozwiązania przypadną graczom do gustu?

W zapowiedziach studia Firaxis można było usłyszeć, że Rise and Fall będzie stanowić dla serii zupełnie nową jakość. Dodatek wprowadza szereg świeżych rozwiązań, na czele z systemami nagłych wydarzeń i „Wielkich Wieków” – dzięki nim poszczególne państwa mogą zawierać pakty przeciwko rosnącym w siłę cywilizacjom (a powodzenie lub klęska takich przedsięwzięć niesie ze sobą określone konsekwencje), a także w miarę rozwoju wchodzić w tak zwane Heroiczne lub Mroczne czasy. Zresztą przebudowy doczekał się sam system sojuszy – DLC pozwala na zawieranie różnych ich typów, w zależności od przyświecających nam celów strategicznych i panujących okoliczności. Autorzy postarali się też o odświeżony system lojalności oraz zaimplementowali Oś Historyczną – pod tą enigmatyczną nazwą kryje się specjalna opowieść prezentująca wzloty i upadki naszej cywilizacji, którą można uruchomić w dowolnym momencie zmagań. Listę nowości zamyka osiem cywilizacji, dziewięciu liderów i zawartość globalna (czyli budynki, cuda świata i naturalne, jednostki, rodzaje zasobów, ulepszenia oraz dystrykty).

Przygotowane przez twórców atrakcje zgrabnie zaprezentowano na materiale wideo, który czeka na Was w naszej styczniowej wiadomości. Poniżej znajdziecie natomiast premierowy zwiastun omawianego add-onu.

  1. Recenzja gry Sid Meier’s Civilization VI
  2. Poradnik do gry Sid Meier’s Civilization VI
  3. Sid Meier’s Civilization VI na platformie Steam
Dziś premiera Civilization VI: Rise and Fall - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.