Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry w Polsce 15 grudnia 2017, 17:41

autor: Góral

Studio Infinity Ward otwiera oddział w Krakowie

Studio Infinity Ward, znane z gier z serii Call of Duty, otworzyło w Krakowie polski oddział. Infinity Ward Poland zajmować ma się m.in. pracami rozwojowo-badawczymi.

Infinity Ward w skrócie:
  • amerykański deweloper zajmujący się grami z serii Call of Duty;
  • założony w 2002 roku;
  • studio otworzyło oddział Infinity Ward Poland z siedzibą w Krakowie;
  • nowa filia zajmować ma się przede wszystkim pracami rozwojowo-badawczymi.

Na koniec tygodnia doczekaliśmy się niezwykle ciekawej informacji. Amerykańskie studio Infinity Ward, jedno z najbardziej znanych w branży gier wideo, poinformowało, że otwiera w Krakowie oddział Infinity Ward Poland, który będzie ściśle współpracował z główną ekipą z Los Angeles. Nie zdradzono zbyt wielu szczegółów, ale dowiedzieliśmy się, że ma to być „dom dla utalentowanego zespołu deweloperów, którzy skupią się na pracach badawczo-rozwojowych”. Na czele nowej ekipy stanie Michał Drobot, który karierę zaczął w 2005 roku w studiu Reality Pump. W późniejszych latach pracował w studiach Guerrilla Games (seria Killzone i Horizon Zero Dawn), Ubisoft Montreal (m.in. Far Cry), aż w końcu w 2014 roku trafił do Infinity Ward, gdzie współpracował przy Call of Duty: World War 2 i Call of Duty: Infinite Warfare.

Ostatnia grą studia Infinity Ward jest Call of Duty: Infinite Warfare z 2016 roku. - Studio Infinity Ward otwiera oddział w Krakowie - wiadomość - 2017-12-15
Ostatnia grą studia Infinity Ward jest Call of Duty: Infinite Warfare z 2016 roku.

Nie wiemy, czym dokładnie będzie zajmować się Infinity Ward Poland, ale zacytowany wcześniej fragment komunikatu oraz fakt, że szefem firmy będzie deweloper zajmujący się przede wszystkim technologicznymi aspektami gier pokroju renderowania czy niskopoziomowej optymalizacji, sugeruje, że ekipa będzie pracować przede wszystkim nad rozwojem silnika. Pewną wskazówką może być też informacja znajdująca się na profilu dewelopera w serwisie LinkedIn, w akapicie traktującym o bieżących pracach rozwojowo-badawczych i specjalizacjach, gdzie znajdują się „światy proceduralne”.

Otwarcie oddziału tak znanej firmy jak Infinity Ward z pewnością jest dużym sukcesem polskiego dewelopingu. Co prawda lokalne filie od dawna mają u nas firmy Electronic Arts czy Ubisoft, aczkolwiek zajmują się one głównie promocją gier produkowanych w innych zakątkach świata. W tym przypadku Infinity Ward Poland będzie mieć duży wkład w przyszłe gry studia-matki, czyli kolejne odsłony serii Call of Duty. Z racji, że wszystkie zespoły należące do koncernu Activision Blizzard, a zwłaszcza te zajmujące się rzeczonym cyklem, ściśle ze sobą współpracują, można zakładać, że dokonania krakowskiego oddziału zostaną wykorzystane także w grach ekip Treyarch oraz Sledgehammer Games.

Na koniec przypominamy, że Infinity Ward zostało założone w 2002 roku i to właśnie ta firma zapoczątkowała cykl Call of Duty. Deweloper stworzył kilka z najpopularniejszych odsłon, w tym Call of Duty 2 i Call of Duty 4: Modern Warfare. Studio miało też słabsze chwile, np. gdy w 2010 roku z pracą pożegnali się jego założyciele – Jason West i Vince Zampella. Wraz z nimi wyniosła się spora część ekipy, która utworzyła później Respawn Entertainment, znane z serii Titanfall. Od tamtej pory minęło jednak kilka dobrych lat, zespół został odbudowany i tworzy kolejne gry. Ostatnią jest wypuszczone w 2016 roku Call of Duty: Infinite Warfare. Nowa produkcja firmy ukaże się najpewniej w 2019 roku.

Studio Infinity Ward otwiera oddział w Krakowie - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.