Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość kino i TV 16 listopada 2017, 12:25

autor: Czarny Wilk

Znamy datę premiery 11. sezonu Z archiwum X

Stacja Fox ujawniła, że dalsze losy agentów FBI Muldera i Scully poznamy już na początku przyszłego roku. Podaniu daty emisji pierwszego z dziesięciu odcinków 11. serii X-Files towarzyszyła publikacja nowych plakatów reklamujących serial.

Stacja Fox podzieliła się ze światem datą premiery jedenastej serii kultowego serialu Z archiwum X. Kolejne odcinki produkcji z Davidem Duchovnym i Gillian Anderson w rolach głównych pojawią się nieco wcześniej niż początkowo przewidywano, już na początku przyszłego roku.

Na jedenasty sezon składać się będzie 10 odcinków - Znamy datę premiery 11. sezonu Z archiwum X - wiadomość - 2017-11-16
Na jedenasty sezon składać się będzie 10 odcinków

Pierwszy epizod najnowszego sezonu zadebiutuje 3 stycznia 2018 roku, prawie dwa lata po serii dziesiątej. Oprócz Duchovny’ego i Anderson, niezmiennie wcielających się w postacie agentów Muldera i Scully, na ekranie znów zobaczymy Mitcha Pileggiego w roli Waltera Skinnera oraz Williama B. Davisa, odgrywającego antagonistę zwanego Palaczem. Głównym motywem fabularnym będą poszukiwania Williama, syna pary głównych bohaterów. Nie zabraknie również tradycyjnych epizodów, skupiających się na opowieściach zamkniętych w obrębie pojedynczych odcinków.

Z archiwum X po raz pierwszy wyemitowane zostało w Stanach w 1993 roku, a niecałe trzy lata później możliwość regularnego oglądania produkcji uzyskali także polscy widzowie. Serial skupia się na losach dwojga agentów FBI, badających sprawy niedające wyjaśnić się w konwencjonalny sposób. Stawiająca na tajemnice mieszanka sensacji, thrillera, horroru i fantastyki naukowej zachwyciła widzów i stała się popkulturowym fenomenem.

Przy okazji stacja pokazała także nowe plakaty reklamujące popularny serial. Zamieszczamy je poniżej.

Znamy datę premiery 11. sezonu Z archiwum X - ilustracja #2
Znamy datę premiery 11. sezonu Z archiwum X - ilustracja #3
Znamy datę premiery 11. sezonu Z archiwum X - ilustracja #4

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.