Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 26 października 2017, 11:35

autor: Adrian Werner

Blocky Farm - polski symulator farmera zadebiutował na rynku mobilnym

Rodzime studio Jet Toast wypuściło Blocky Farm, czyli mobilną grę o prowadzeniu farmy, którą od innych produkcji o tej tematyce wyróżniają elementy takie jak zręcznościowa jazda traktorem czy opieka nad zwierzętami wzorowana na Tamagotchi.

BLOCKY FARM W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Jet Toast
  2. Wydawca: Jet Toast
  3. Gatunek: symulacja
  4. Platforma: iOS teraz, AND później
  5. Model biznesowy: free-to-play

Po kilku latach produkcji polskie studio Jet Toast wreszcie wypuściło mobilną grę Blocky Farm, pozwalającą zakosztować życia rolnika. Projekt korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i obecnie dostępny jest wyłącznie na iOS. W planach jest jednak również wersja na Androida, ale to wydanie ukaże się w późniejszym terminie. Warto dodać, że z jakiegoś powodu w polskim App Store pozycja ma tytuł zmieniony na Bricky Farm.

Na rynku mobilnym produkcji o tematyce rolniczej jest cała masa - wystarczy tu wspomnieć Hay Day czy Farmville 2. Dlatego studio Jet Toast postanowiło zaimplementować w swoim dziele kilka rzadko widywanych w tej kategorii rozwiązań, co pozwala grze wyróżnić się na tle konkurencji.

Autorzy postawili na sympatyczną voxelową grafikę. - Blocky Farm - polski symulator farmera zadebiutował na rynku mobilnym - wiadomość - 2017-10-26
Autorzy postawili na sympatyczną voxelową grafikę.

W Blocky Farm naszym zadaniem jest oczywiście prowadzenie gospodarstwa rolnego. Musimy sadzić rośliny i zbierać plony w celu zaopatrzania pobliskiego miasteczka. W realizacji tych zadań wykorzystujemy traktor, ale w przeciwieństwie do typowych strategii ekonomicznych, kierowanie nim jest w pełni zręcznościowe, wymuszając ręczne operowanie pojazdem.

Ponadto opieka nad zwierzętami na farmie wzorowana jest na klasycznym Tamagotchi, wymagając poświęcania podopiecznym czasu i uwagi, dbania o ich potrzeby, regularnych zabaw oraz kupowania im różnorodnych przedmiotów. Zabawę urozmaicają wizyty mieszkańców miasteczka, zlecających różnorodne zadania do wykonania. Dostępny jest także pasywny tryb multiplayer, pozwalający rywalizować z innymi graczami w regularnie organizowanych eventach. Możliwa jest jednak zabawa w pełni solowa, bez utrzymywania połączenia z Internetem.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Blocky Farm w App Store
Blocky Farm - polski symulator farmera zadebiutował na rynku mobilnym - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Blocky Farm

Blocky Farm