Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry w Polsce 25 października 2017, 10:50

autor: Góral

ESL One, Intel Extreme Masters i IEM Expo ponownie w Katowicach

Poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat turniejów ESL One i Intel Extreme Masters oraz targów IEM Expo, które odbędą się w przyszłym roku w Katowicach.

Intel Extreme Masters World Championship i ESL One wracają do Katowic / Źródło zdjęcia: materiały prasowe. - ESL One, Intel Extreme Masters i IEM Expo ponownie w Katowicach - wiadomość - 2017-10-25
Intel Extreme Masters World Championship i ESL One wracają do Katowic / Źródło zdjęcia: materiały prasowe.

W przesłanej wiadomości prasowej ESL poinformowało, że wraz z firmą Intel ponownie zorganizuje zawody e-sportowe Intel Extreme Masters World Championship i ESL One w Katowicach (Spodek oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe). Przez dwa weekendy w lutym i marcu 2018 roku najlepsi gracze rywalizować będą w grach Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive i StarCraft II, walcząc o łączną pulę wynoszącą aż 6,3 miliona złotych.

Intel Extreme Masters World Championship i ESL One w skrócie:
  1. duże turnieje e-sportowe w gry Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive i StarCraft II;
  2. 24-25 lutego odbędą się zmagania w grę Dota 2;
  3. 2-4 marca rozegrane zostaną finały turniejów w Counter-Strike: Global Offensive oraz StarCraft II;
  4. podczas obu weekendów odbędą się targi e-sportowe IEM Expo.

W dniach 24-25 lutego odbędzie się faza pucharowa (wcześniej rozegrane zostaną kwalifikacje w sześciu regionach) ESL One Katowice powered by Intel – pierwszego w Polsce głównego turnieju w grę MOBA Dota 2. Szesnaście najlepszych drużyn z całego świata rywalizować ma o poważne pieniądze (pula wyniesie 3,6 miliona złotych) oraz 1500 punktów rankingowych.

Tydzień później, w dniach 2-4 marca, rozegrane zostaną finały dwunastego sezonu Intel Extreme Masters. Zawody odbywać będą się w grach Counter-Strike: Global Offensive oraz StarCraft II. W pierwszym przypadku walka toczyć ma się o tytuł mistrzów świata i około 2 miliony złotych. Natomiast w drugim pula wyniesie 900 tysięcy złotych, a zwycięzca rozgrywek uzyska bezpośredni awans na WCS Global Finals. Warto jeszcze wspomnieć, że impreza w Katowicach będzie siódmym z kolei turniejem zaliczającym się do serii Intel Grand Slam w Counter-Strike: Global Offensive. Drużyna, która zwycięży w czterech zawodach wysokiej rangi organizowanych przez DreamHack lub ESL z ostatnich dziesięciu, otrzyma milion dolarów. Szansę na ten ogromny bonus mają ekipy FaZe Clan, G2 Esports i SK Gaming.

Imprezą towarzyszącą Intel Extreme Masters World Championship i ESL One będą targi e-sportowe IEM Expo, które odbędą się w tych samych terminach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Na ponad 8000 m2 stoiska będą mieć największe marki związane ze sportem elektronicznym, a dodatkowo na trzech scenach zorganizowane zostaną kolejne turnieje. Pojawi się też strefa biznesowa.

Tradycyjnie na wszystkie wydarzenia będzie można wejść za darmo, aczkolwiek, jeżeli chcecie uzyskać wcześniejszy dostęp, rozmaite gadżety czy miejsca siedzące, to wypatrujcie biletów, których sprzedaż ma ruszyć 2 listopada na stronie ticketmaster.pl.

W 2017 roku IEM odwiedziło ponad 170 tysięcy osób. W przyszłym roku będzie ich pewnie jeszcze więcej / Źródło zdjęcia: materiały prasowe. - ESL One, Intel Extreme Masters i IEM Expo ponownie w Katowicach - wiadomość - 2017-10-25
W 2017 roku IEM odwiedziło ponad 170 tysięcy osób. W przyszłym roku będzie ich pewnie jeszcze więcej / Źródło zdjęcia: materiały prasowe.
ESL One, Intel Extreme Masters i IEM Expo ponownie w Katowicach - ilustracja #3

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.