Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 28 września 2017, 09:53

Mobilny projekt Blizzarda MMORTS-em w świecie WarCrafta?

Kolejna porcja ogłoszeń o pracę na stronie internetowej Blizzarda sugeruje, że niezapowiedziany mobilny projekt firmy ma być grą z gatunku MMORTS, osadzoną w świecie WarCrafta.

Poznaliśmy kolejne informacje na temat niezapowiedzianego tytułu na urządzenia mobilne od firmy Blizzard. Projekt, o którym po raz pierwszy pisaliśmy w kwietniu, prawdopodobnie będzie grą z gatunku MMORTS, osadzoną w dobrze znanym uniwersum WarCrafta. Źródłem tych wiadomości są, tak jak w poprzednim przypadku, ogłoszenia o pracę, zamieszczone na stronie internetowej firmy.

Możliwe, że WarCraft częściowo powróci do RTS-owych korzeni, przy okazji jednak zmieni się w mobilne MMO. - Mobilny projekt Blizzarda MMORTS-em w świecie WarCrafta? - wiadomość - 2017-09-28
Możliwe, że WarCraft częściowo powróci do RTS-owych korzeni, przy okazji jednak zmieni się w mobilne MMO.

W jednym z nich – które zostało już usunięte z serwisu Blizzarda – pojawia się wzmianka o MMORTS-ie, opartym na technologii Unity. Silnik ten jest wspomniany także w kilku innych ogłoszeniach. Wiadomości te można połączyć z informacjami z maja, kiedy to gigant z Irvine poszukiwał artysty z pasją do tworzenia dzieł „powiązanych z marką WarCraft” na potrzeby „niezapowiedzianego projektu mobilnego”. Nasuwa się więc prosty wniosek: Blizzard ma w planach powrót do Azeroth w ramach produkcji przeznaczonej na smartfony i tablety. Oczywiście, nie jest to wcale pewne. Niewykluczone, że firma pracuje po prostu nad kilkoma mobilnymi tytułami i wspomniane ogłoszenia wcale nie są ze sobą powiązane.

Być może gigant z Irvine zdradzi nieco szczegółów podczas kolejnej edycji BlizzConu. Impreza odbędzie się w dniach 3-4 listopada w kalifornijskim Anaheim. Jeśli jednak przypuszczenia graczy się potwierdzą, wreszcie otrzymamy kolejnego w pełni strategicznego WarCrafta – choć nie w formie, jakiej zapewne oczekiwaliby wieloletni miłośnicy Tides of Darkness czy Reign of Chaos…

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Blizzard
Mobilny projekt Blizzarda MMORTS-em w świecie WarCrafta? - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.