Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 24 sierpnia 2017, 10:43

autor: Adrian Werner

Mount & Blade II: Bannerlord - nowy filmik pokazuje wieloosobowe bitwy kapitanów

Studio TaleWorlds Entertainment opublikowało nowy filmik z Mount & Blade II: Bannerlord. Koncentruje się on na wieloosobowych bitwach kapitanów, w których każdy gracz będzie zarówno kontrolował pojedynczego wojownika, jak i wydawał rozkazy jednostkom sojuszniczym.

Wciąż nie znamy planowanej daty premiery Mount & Blade II: Bannerlord, ale teraz, dzięki targom gamescom, mamy chociaż okazję obejrzeć nowe materiały z tego projektu. Przedwczoraj twórcy, czyli ludzie ze studia TaleWorlds Entertainment, udostępnili filmik z potyczek multiplayer w Trybie Kapitana, a teraz podzielili się kolejnym materiałem z tego trybu, ale rozgrywanymna innej mapie oraz z komentarzem dokładnie opisującym ten wariant zabawy.

Pod ta nazwą kryją się potyczki PvP, w których zmierzą się dwie pięcioosobowe grupy graczy. Każdy uczestnik zabawy obejmie pieczę nad oddziałem żołnierzy sterowanych przez sztuczną inteligencję, którym będzie wydawał rozkazy podczas bitwy, samemu bezpośrednio kontrolując tylko jednego z wojowników.

 Mount & Blade II: Bannerlord - nowy filmik pokazuje wieloosobowe bitwy kapitanów - ilustracja #1

Do naszej dyspozycji oddanych zostanie wiele różnych rodzajów jednostek i konieczne będzie właściwe dobieranie żołnierzy do zadań. Wśród podległych nam wojsk znajdziemy m.in. lekką i ciężką piechotę, oddziały szturmowe, kilka rodzajów kawalerii czy łuczników.

Dzięki takim rozwiązaniom, starcia kapitanów mają zapewnić sporą głębię rozgrywki, gdyż do zwycięstwa wymagana będzie zarówno zręczność, jak i dobry zmysł taktyczny. Mecz wygra strona, która wyeliminuje wszystkich przeciwników lub też przejmie kontrolę nad flagami na mapie. Zdobycie każdej takiej chorągwi obniży punkty dominacji posiadane przez przeciwny zespół, a gdy ich liczba osiągnie zero, zabawa dobiegnie końca.

Przypomnijmy, że gra zmierza na pecety. Na razie twórcy nie zamierzają podawać planowanej daty premiery. Kilka dni temu stwierdzili, że termin ten zostanie ogłoszony dopiero, gdy projekt będzie praktycznie gotowy.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Graliśmy w Mount & Blade II: Bannerlord – dużo nowości w systemie walki
  3. Mount & Blade II: Bannerlord - kompendium wiedzy
 Mount & Blade II: Bannerlord - nowy filmik pokazuje wieloosobowe bitwy kapitanów - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.