Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release NVIDIA Press Release 22 sierpnia 2017, 18:34

NVIDIA, Monolith i Warner Bros współpracują nad grą Śródziemie: Cień wojny dla komputerów PC

Wyczekiwana przez fanów gra jest prezentowana na targach Gamescom 2017 na kartach graficznych GeForce GTX w trybie HDR i będzie obsługiwać narzędzie do robienia zdjęć w grach NVIDIA Ansel.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Firmy NVIDIA, Warner Bros. Interactive Entertainment i Monolith Productions poinformowały o współpracy nad grą Śródziemie: Cień wojny w wersji na PC.

Wersja gry na komputery osobiste będzie obsługiwać narzędzie do wykonywania fotografii w grach NVIDIA Ansel. Firma NVIDIA prowadzi również prace ze studiem Monolith nad innymi zaawansowanymi funkcjami dla platformy PC, takimi jak oświetlenie HDR, które pozwala wyświetlić większy zakres kolorów i poziomów jasności, czyniąc grę bardziej realistyczną i immersyjną.

„NVIDIA to ważny partner dysponujący ogromnym doświadczeniem w branży gier PC oraz równie dużą ilością zasobów dla deweloperów oraz nowoczesnych technologii”, powiedział Kevin Stephens, wiceprezes i szef studia Monolith Productions. „Wspólnie z firmą NVIDIA pracujemy nad kilkoma aspektami gry Śródziemie: Cień wojny, takimi jak stabilność i wydajność, oraz nowoczesnymi technikami graficznymi, do których zaliczamy Ansel i HDR”.

Gra osadzona jest między wydarzeniami opisanymi w Hobbicie i Władcą Pierścieni. To przygodowa gra akcji z otwartym światem, który kontynuuje wątek fabularny z pierwszej części: Śródziemie: Cień Mordoru. Gracze odwiedzą bogatszy, bardziej spersonalizowany i większy świat pełen epickich bohaterów i złoczyńców, ikonicznych miejsc, oryginalnych przeciwników, różnorodnych osobowości oraz całkowicie nowych postaci z nowymi, nieopowiedzianymi dotychczas historiami. Wszystkim zarządza wielokrotnie nagradzany system Nemesis.

„To zaszczyt pomagać studiu Monolith we wprowadzeniu Śródziemie: Cień wojny na rynek PC”, powiedział Tony Tamasi, starczy wiceprezes ds. treści i technologii w firmie NVIDIA. „Subtelne detale, takie jak oświetlenie, mogą wpłynąć na postrzeganie realizmu świata gry. Dlatego ściśle współpracujemy z twórcami gier i pomagamy im osiągnąć zamierzoną wizję z wykorzystaniem naszych technologii”.

Zespół inżynierów ds. efektów wizualnych firmy NVIDIA współpracuje bezpośrednio ze studiem Monolith podczas prac nad grą Śródziemie: Cień wojny, służąc doświadczeniem w zakresie najnowszych technik graficznych i zapewniając dostęp do rozbudowanych zasobów deweloperskich, bibliotek efektów wizualnych, narzędzi programistycznych, dokumentów technicznych, próbek kodów źródłowych i wielu innych materiałów.

Dzięki nawiązanej współpracy, wersja gry Śródziemie: Cień wojny na komputery PC będzie potrafiła wykorzystać pełną wydajność kart graficznych NVIDIA® GeForce® GTX serii 10. Data premiery gry zbliża się wielkimi krokami, a w międzyczasie obie firmy pracują od optymalizacją, stabilnością i finalizacją obsługi funkcji oraz technik dostępnych wyłącznie dla posiadaczy kart GeForce GTX, w tym NVIDIA SLI®, NVIDIA G-SYNC™, sterowniki Game Ready, oraz optymalizacją ustawień gry i współpracą z narzędziem GeForce Experience™.