Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 12 lipca 2017, 09:59

autor: Góral

Might & Magic Showdown zakończy żywot w tym miesiącu

Sprzedawana w ramach Wczesnego Dostepu na Steamie taktyczna gra bitewna Might & Magic Showdown wkrótce zakończy swój żywot. Tytuł został już wycofany z obiegu, a jego serwery zostaną wyłączone 31 lipca.

Firma Ubisoft poinformowała, że wkrótce pożegna się z grą Might & Magic Showdown. Produkcja zadebiutowała we Wczesnym Dostępie na Steamie w styczniu bieżącego roku, ale 31 lipca zakończy swój żywot. Jeżeli kupiliście ten projekt i czujecie się oszukani, możecie poprosić o zwrot pieniędzy, jednak macie czas tylko do momentu wyłączenia serwerów. Jednocześnie tytuł wycofano już ze sprzedaży, by nikt nowy nie kupował dogorywającej produkcji.

Nie wyjaśniono, dlaczego gra odchodzi do lamusa, ale raczej nietrudno się domyślić, że chodzi o jej niewielką popularność. Might & Magic Showdown nie prezentowało się źle, ale cierpiało na pewne braki, o których swego czasu pisaliśmy w Steamowym Poszukiwaczu Skarbów. Poza tym było dość drogie, jak na nieukończony tytuł – sprzedawano je bowiem za 20 euro (około 85 zł).

Tak czy siak firma podziękowała wszystkim graczom za okazane wsparcie i obiecała wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Might & Magic Showdown próbowało przenieść na wirtualne poletko figurkową grę stołową. - Might & Magic Showdown zakończy żywot w tym miesiącu - wiadomość - 2017-07-12
Might & Magic Showdown próbowało przenieść na wirtualne poletko figurkową grę stołową.
Might & Magic Showdown w skrócie:
  • taktyczna gra bitewna na komputery osobiste od firmy Ubisoft;
  • można ją było kupić we Wczesnym Dostępie na Steamie;
  • serwery gry zostaną wyłączone 31 lipca.

Przypominamy jeszcze, że Might & Magic Showdown to taktyczna gra bitewna, w której do zabawy wykorzystywaliśmy wirtualne figurki. Jednym z ciekawszych elementów produkcji była możliwość modyfikowania wyglądu naszych podopiecznych poprzez malowanie ich – zupełnie jak w normalnych grach stołowych. Gracze toczyli boje z innymi osobami na niewielkich arenach. Starcia były ograniczone czasowo i wymagały myślenia, aczkolwiek przebiegały dość dynamicznie.

Might & Magic Showdown zakończy żywot w tym miesiącu - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Might & Magic Showdown

Might & Magic Showdown